Zmęczenie jest symptomem choroby!

Zmęczenie jest symptomem choroby!

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Walka z układem immunologicznym potrzebuje wielkich nakładów siły. Nie dziwi zatem fakt, że jednym z najpowszechniejszych symptomów niemal każdej choroby jest przemęczenie. Może objawiać się ono zaraz po wstaniu z łóżka, chronicznie lub w poszczególnych fazach dnia. Zobacz choroby, których zmęczenie jest symptomem i nie zwlekaj z lekarską wizytą.

Niedoczynność tarczycy

Przemęczenie to najczęściej występujący objaw niedoczynności tarczycy. Narząd ten jest odpowiedzialny za działanie układu odpornościowego, metabolizm i właściwe wykorzystywanie siły. Ospałość oraz wyczerpanie może być zatem jednym ze efektów niewłaściwej pracy organu. Innymi oznakami niedoczynności tarczycy będą także: powiększenie się masy ciała, obstrukcje, przesuszenie cery oraz wrażenie zimna.

Niewydolność nadnerczy

Za przemęczenie może być także odpowiedzialna niewydolność nadnerczy. To choroba, w której praca tych organów zakłócona jest ze względu wytwarzania nazbyt małej ilości kortyzolu. Przemęczenie objawia się razem z zawrotami głowy, utratą wagi, bólami brzucha oraz biegunką. U chorych tworzą się także przebarwienia skórne.

Anemia

Anemia (czyli inaczej niedokrwistość) to stan, który buduje się, gdy w krwioobiegu pojawia się obniżona zawartość erytrocytów. Jest dużo typów anemii - każda z nich powiązana jest z odczuwaniem wyczerpania. Do anemii dochodzi przy niedoborach żelaza, witaminy B12, ale również przy obfitych menstruacjach i przy pojawiających się polipach. Innymi jej symptomami są: blada cera, łamliwość płytki paznokci, kołatanie mięśnia sercowego i zawroty oraz migreny. 

Czytaj także: Dieta przy anemii

Zespół chronicznego zmęczenia

Przemęczenie w zespole chronicznego wyczerpania zdecydowanie zakłóca codzienne działanie. Osoby walczące z tym schorzeniem mają kłopot z chodzeniem do pracy i z spełnianiem domowych obowiązków. Ok. 25 proc. chorych z zespołem chronicznego zmęczenia nie wychodzi z mieszkania. Innymi oznakami takiej choroby są bóle różnorodnych partii ciała i zaburzenia skupienia się.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 187 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie