Zdrowa dieta przy ograniczonym budżecie

Zdrowa dieta przy ograniczonym budżecie

Redakcja

2016-12-15

brak komentarzy

Poznaj zasady układania zdrowej diety przy ograniczonym budżecie.

Nie rób zakupów z pustym żołądkiem

Gdy idziemy kupić jedzenie lepiej za każdym razem być sytym, ssanie w żołądku może nakłonić nas do zakupu wielu zbędnych produktów spożywczych. Zanim wejdziesz do sklepu zjedz coś lekkostrawnego, dzięki temu będziesz przestrzegać wyłącznie konkretnej listy składników.

Szukaj promocji

Lokalne markety zazwyczaj proponują okazyjne ceny na różnorodne produkty. W wielu supermarketach możesz także zapisać się na specjalną listę konsumentów, którzy otrzymują upusty. Bądź na bieżąco i sprawdzaj gazetki reklamowe, dzięki temu możesz dużo zaoszczędzić robiąc zakupy.

Pamiętaj ceny

Zapisz sobie ile kosztują produkty, które zakupujesz bardzo często. W ten sposób łatwiej ci będzie zanotować ich upusty. Możesz wówczas nabyć je w większej ilości, co pozwoli ci wydać zdecydowanie mniej pieniędzy w przyszłości.

Kupuj sezonowe produkty

Żywność, która pojawia się sezonowo w naszych supermarketach posiada zdecydowanie więcej składników odżywczych. Dodatkowo dzięki temu, że bywa dostępna na okolicznym rynku kosztuje zdecydowanie mniej.

Idź na lokalne targowisko

W praktycznie wszystkich miastach są targi, gdzie rolnicy sprzedają produkty prosto z własnej uprawy. Zdrowa żywność przez nich dystrybuowana okazuje się tańsza i świeższa od produktów spożywczych proponowanych przez markety lub żywności wysoko przetworzonej. Towar oferowany przez rolników ma także znacznie mniej sztucznych nawozów, wskutek czego jest korzystniejszy na rzecz naszego zdrowia.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyZdrowe odżywianie