Syrop z brukwi: na kaszel, wątrobę i odchudzanie!

Syrop z brukwi: na kaszel, wątrobę i odchudzanie!

Redakcja

2016-09-09

brak komentarzy

Syrop z brukwi – sposobem na kaszel. Jeśli męczy cię kaszel, a pragniesz uniknąć aplikowania medykamentów, obowiązkowo wypróbuj syropu z brukwi. Przygotowany z pociętego w kostkę warzywa i posłodzony miodem wywar okazuje się dobrym lekiem przeciwkaszlowym. Kiedyś wykorzystywany był nawet w leczeniu gruźlicy, bo rozrzedza wydzielinę, rozpuszcza śluz i usprawnia odkrztuszanie.  

Sok z brukwi

Powinny go używać osoby chcące wyeliminować nadprogramowe kilogramy. Brukiew posiada wyłącznie 36 kcal/100 gramów. Jak w każdym warzywie, znajdziemy w niej włókno pokarmowe, dzięki któremu na dłużej zostajemy syci. Sok z brukwi świetnie jest połączyć z innymi, co wzmaga ich zdrowotne właściwości. Na chore płuca i wątrobę pozytywny będzie wywar z brukwi w kombinacji z sokiem z kapusty. Jeśli zamierzamy się oczyścić oraz odśluzować śledzionę, do brukwi dodajmy soku z marchwi. Toksyn z naszego organizmu pomoże również pozbyć się seler. Co więcej, sok z brukwi i selera wzmocni pracę nerek.Bogactwo witaminBrukiew to bogate źródło dobrych dla systemu nerwowego witamin z grupy B.

Zobacz też, dlaczego warto jeść kalafior

Znajdziemy w niej:

- tiaminę (wit. B1), konieczną do optymalnej pracy tkanki mięśniowej i przemiany węglowodanów,

- ryboflawinę (wit. B2), pełniącą zasadniczą rolę w procesach przemiany materii,

- kwas pantotenowy (wit. B5), którego deficyt grozi skurczami i bólem tkanki mięśniowej oraz drętwością stawów,

- pirydoksynę (wit. B6), która stabilizuje ciśnienie tętnicze krwi i jest odpowiedzialna za prawidłową pracę serca,

- kwas foliowy (wit. B9), szczególnie konieczny dla kobiet w stanie błogosławionym, bo jego deficyt może spowodować wady płodu,

- kobalaminę (wit. B12), zwaną także „czerwoną witaminą”, której deficyt prowokuje anemię. Może również przyczynić się do rozwoju schorzenia Addisona-Biermera.

W brukwi są również złoża dobrej dla naszego widzenia witaminy A, rzutującej na układ odpornościowy witaminy C i rzadko występującej witaminy K, która bierze udział w procesach krzepnięcia krwi.

Poznaj też przepis na zdrowe kotleciki z kaszy gryczanej

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 329 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyZdrowieZdrowe odżywianie