Przechowywanie oleju kokosowego: 3 zasady, o których musisz pamiętać

Przechowywanie oleju kokosowego: 3 zasady, o których musisz pamiętać

Redakcja

2016-08-08

brak komentarzy

Nieważne, czy stosujesz olej kokosowy dla zrzucenia wagi, dla walorów smakowych czy używasz go w domowej pielęgnacji skóry czy włosów. W każdym przypadku powinnaś stosować tylko olej naturalny, bogaty w cenne składniki, a jeśli już go kupisz, musisz pamiętać o ty, że liczy się też właściwe przechowywanie oleju kokosowego. Jeśli będziesz to robić źle, olej straci swoją moc.

Olej kokosowy zyskuje sobie coraz wyższą sławę, nie dziwi zatem to, że regularnie rośnie także liczba miejsc, w których można wejść w jego posiadanie. Jeszcze nie tak dawno było to możliwe wyłącznie w supermarketach z pełnowartościową żywnością, które w ogóle nie gościły w każdym polskim mieście, obecnie mimo wszystko potencjalni nabywcy tego medykamentu mogą poszukiwać go także w wielu innych punktów dystrybucji.

Uważaj, gdzie kupujesz

Na I plan wysuwają się w tym przypadku sklepy internetowe, w których można bez trudu wyposażyć się również w sam olej kokosowy, oraz w produkty, w skład których wchodzi ta substancja. Przed skorzystaniem z rozwiązania polecanego w wirtualnym świecie zaleca się obowiązkowo upewnić się, że stykamy się z punktem godnym zaufania, popularność olejem kokosowym kusi bowiem nie tylko do sprowadzania oryginalnego specyfiku, ale także do podejmowania prób oszukania naiwnych nabywców. Mieszkańcy dużych miast nie muszą skądinąd w ogóle składać zamówienia przez Internet, poszukiwane przez nich rozwiązanie zazwyczaj pojawia się bowiem w hipermarketach i większych sieciowych supermarketach spożywczych.

Jak przechowywać olej kokosowy?

Przechowywanie oleju kokosowego w sposób zapewniający jego długie spożytkowanie nie wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania. Pamiętać musimy głównie o tym, że:

  • musi być szczelnie zamknięty, w innym wypadku może ponieważ utracić specyficzne dla siebie cechy,
  • najlepiej powinien być przechowywany w lodówce (dłużej zachowa świeżość),
  • powinien być przechowywany w ciemnym pojemniku, należy chronić go przez dostępem światła.

W żadnym wypadku nie musi niepokoić nas mimo wszystko modyfikacja jego konsystencji, w temperaturze, która nie przekracza 25°C olej kokosowy jest w stanie stałym. Doprowadzenie go znowu do płynnej formie nie okazuje się skądinąd w ogóle trudne. Można wstawić butelkę z olejem pod strumień gorącej wody lub na moment pozostawić przy gorącym grzejniku. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 774 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDomowe kosmetyki