Oczyszczanie jelita grubego – detoksykacyjne właściwości warzyw i owoców

Oczyszczanie jelita grubego – detoksykacyjne właściwości warzyw i owoców

Redakcja

2016-07-26

brak komentarzy

Chcąc by Twoje ciał funkcjonowało w pełni sprawnie nie powinieneś zapomnieć o oczyszczeniu jelita grubego, które także pełni nad wyraz ważną funkcję w Twoim ciele. To z całą pewnością w jelicie grubym dokonują się wszelkie finalne mechanizmy powiązane z procesami trawiennymi oraz reabsorpcją. Dlatego oczyszczanie jelita grubego powinno być jednym z tych zabiegów, które każdy powinien przeprowadzić.

Jelito grube – funkcje życiodajne dla organizmu

Jelito grube jako istotny organ odpowiedzialne jest za absorpcję glukozy, aminokwasów, a także witamin. Resztki znajdujących się tu składników są rozkładane przez drobnoustroje gnilne. Jednak w jelicie grubym wchłaniane mogą być także substancje toksyczne, które tak bardzo pragniemy usunąć z naszego ciała przeprowadzając detoksykację. Brak opieki nad jelitem grubym przyczynić się może do wielu przykrych schorzeń, których chciałbyś uniknąć. W związku z tym też dowiedz się jakie są domowe sposoby na oczyszczanie jelita grubego.

Oczyszczanie jelit – kiedy staje się koniecznością?

Jeśli czujesz bezustanne wzdęcia a także zaparcia, z Twoich ust wydostaję się przykry zapach, skóra zasypana jest wągrami a także pryszczami, masz obawy, że w Twoim jelicie odłożyły się kamienie kałowe to prawdopodobnie zastanowić powinieneś się nad oczyszczeniem jelita grubego. Poniżej przedstawiamy Wam najprostsze domowe sposoby oczyszczania jelita grubego.

Oczyszczanie owocami

Jak wielu z nas wie niezwykłym owocem, który pozwala na uwolnienie ciała są suszone śliwki. Łącząc je z innymi suszonymi owocami (figi, morele, daktyle) a także miodem sporządzić możesz intrygującą substancję, która mocno Cię przeczyści a także oczyści Twoje jelito. Aby przygotowywać preparat powinnaś zebrać około 50dag śliwek i po 25dag pozostałych substancji, zmielić je a także wymieszać. Tak skomponowaną masę trzymać powinniśmy w lodówce popijając z niej każdego dnia 1 dużą łyżkę. Kuracja trwa do wyczerpania zasobów, ale dobrze postarać się o to, by trwała najmniej 3 miesiące. Wtedy z całą pewnością jest najbardziej efektywna!

Oczyszczanie warzywami

Jeszcze inną metodą jest oczyszczanie żołądka warzywami. Można tu na przykład użyć czternastodniowej kuracji polegającej na wypijaniu połówki kubka soku z kiszonej kapusty każdego dnia. Oczyszczanie jelita grubego warzywami polecane jest każdemu, kto odczuwa problemy z trawieniem. 

Poznaj więcej sposobów na skuteczne oczyszczanie organizmu domowymi sposobami.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 219 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

DietyZdrowie