O czym świadczą kłopoty skórne?

O czym świadczą kłopoty skórne?

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Dolegliwości skórne np. wysypka, świerzbienie, nieduże krostki na całym ciele mogą wskazywać zdecydowanie groźniejsze przypadłości niż mogłoby się wydawać. Wobec tego nie bagatelizuj początkowych symptomów, które wysyła Twój organizm. Zobacz co mogą oznaczać owe oznaki oraz skontaktuj się jak najprędzej ze specjalistą.

Choroba wątroby

Świerzbienie cery to jeden z symptomów problemów z wątrobą. Jeżeli swędzą łydki oraz przedramiona, można przypuszczać zapalenie wątroby. Choroba przez wiele lat nie przynosi oznak, a swędzenie pojawia się zazwyczaj już w rozwiniętym stadium.

Anemia

Anemia wynika z małego poziomu żelaza w krwioobiegu. Ciało nie jest całkowicie zdolne do transportowania tlenu organom wewnętrznym oraz kończynom. Może się to łączyć ze swędzeniem skóry na całym ciele. Jeżeli posiadasz anemię, spożywaj pokarmy bogate w żelazo oraz stroń od rozdrapywania skóry, które może powodować groźne zakażenia bakteryjne lub wirusowe.

Choroba tarczycy

Gdy tarczyca nie działa prawidłowo, może wywoływać wiele kłopotów. Jednym z nich bywa świerzbienie całego ciała. Całe szczęście w tym przypadku może pomóc branie właściwych medykamentów. Specjalista zleci przeprowadzenie badań poziomu hormonów oraz dobierze właściwą kurację.

HIV

HIV przejawia wiele symptomów - jednym z nich jest świerzbienie skóry. Osoby z HIV posiadają niższą odporność i w związku z tym szybciej chorują. Niektórzy mają problem z egzemą lub pokrzywką, a inni z zakażeniami przykładowo świerzbem czy grzybicą skóry.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 185 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie