Najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu - woda z solą himalajską

Najlepszy sposób na oczyszczenie organizmu - woda z solą himalajską

Redakcja

2016-07-18

2 komentarze

Wiele z Was zapewne słyszało o spożywaniu wody z cytryną i miodem zaraz po przebudzeniu. Od niedawna równie popularną opcją stało się oszyszczanie organizmu poprzez picie wody z solą himalajską. Jak się okazuje ma świetny wpływ na układ pokarmowy, poziom nawodnienia organizmu czy uzupełnienie niedoborów minerałów. 

Sól himalajska - właściwości

W porównaniu do tradycyjnej soli kuchennej, himalajski odpowiednik jest zdrowszy i nie zawiera zanieczyszczeń. Znajduje się w nim ponad 80 różnych mikroelementów, w tym sód, magnez, cynk, ale i żelazo oraz wapń. Różowa sól himalajska wyróżnia się właściwościami leczniczymi - neutralizuje toksyny i chroni przed reumatyzmem. 

Uzupełnia niedobory minerałów 

Zafundowanie sobie wody z dodatkiem soli himalajskiej dostarcza niezbędnych mikroelementów, które usprawniają pracę organizmu. Korzystnie wpływa na układ kostny oraz sercowo - naczyniowy. Jej działanie porównywalne jest do najlepszych suplementów.

Nawadnia organizm

W kwestii nawodnienia lepiej sprawdza się wodą z solą himalajską niż zwykła mineralna bądź woda z dodatkiem cytryny. Jej spożycie zaleca się szczególnie aktywnym zawodnikom lub osobom, które przeszły zatrucie pokarmowe. Sól nie zatrzymuje wody w organizmie, tak jak powszechna w domach sól kuchenna. 

Ułatwia trawienie

Liczne badania wykazały, że sól wpływa na zwiększenie ilości wydzielanej śliny, co z kolei przyczynia się do łatwiejszego trawienia. Ponadto sól aktywuje będący w żołądku kwas solny oraz enzym trawiący białka. Dzięki temu działa niczym najlepszy przyspieszacz przemiany materii. Jest to także korzystne rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu zaparć i wzdęć. 

Działa antybakteryjnie

Oczyszczająca organizm woda z solą himalajską to doskonały środek zwalczający bakterie. Wypicie tego prostego napoju łagodzi ból gardła i inne infekcje górnych dróg oddechowych. Co ciekawsze, poprawia działanie jelit oraz wątroby. Sól himalajska eliminuje metale ciężkie i neutralizuje toksyny z organizmu. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Dr Farin w promocji:
Dr Farin
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 362 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

dapartnership

2016-10-24 10:40:14


jest dużo sposobów na detoks, myślę, że najważniejsze to nie dać się zwariować, bo też taki detoks nie może trwać długo.

magcraz

2016-07-20 09:37:34


ale nie rozumiem dlaczego akurat himalajska jest lepsza od normalnej?? przecierz sól to sól

Diety