Masaż tajski- czy warto spróbować?

Masaż tajski- czy warto spróbować?

Redakcja

2016-09-11

brak komentarzy

Masaż tajski ma już nawet 2500 lat – z jego dobrodziejstw miał czerpać sam Budda, a widowiska odzwierciedlające jego przebieg znaleźć można na reliefach w świątyniach Angkor, wyprodukowanych więcej niż 1000 lat temu. Z Indii, Tajlandii oraz Kambodży masaż tajski przywędrował do Europy, gdzie okazuje się coraz popularniejszy.

Masaż tajski - właściwości

Wszystkie fragmenty masażu tajskiego różnie pomagają na ciało. Uciskanie wyselekcjonowanych partii na ciele (linii Sen) przynosi stymulowanie naczyniowego krwi oraz limfy oraz polepsza metabolizm. Umacnia też układ odpornościowy organizmu oraz uwalnia go od toksyn. Z kolei wprowadzenie kwestii jogi przydaje się umocnieniu ścięgien oraz mięśni - zredukowaniu w nich napięcia. Przyspiesza także działanie stawów oraz funkcjonuje na ciało od zewnątrz.

Doskonały dla skóry

Dzięki technikom mającym własne źródło w jodze, skóra masowanej osoby okazuje się jędrniejsza. Z kolei akupresura funkcjonuje odstresowująco oraz relaksująco. Uatrakcyjnia zdrowie – wprowadza w pozytywny humor - oraz redukuje kłopoty ze snem i symptomy przekwitania. Może być też pomocna w bitwie z migrenami oraz bólami chronicznymi w różnorodnych częściach.

Czytaj także: Masaż lodem dla zdrowia i urody

Masaż tajski: rekomendacje oraz przeciwwskazania

Masaż tajski zaleca się głównie ludziom zapracowanym, żyjącym w szybkim tempie, ale także nie mającym czasu lub chęci na aktywność fizyczną. Funkcjonuje relaksacyjnie, wobec tego jego fragmenty często są w ofertach salonów piękności oraz gabinetów SPA. Czerpią z niego także osoby w trakcie rekonwalescencji, na przykład po zdjęciu gipsu. Bywa także wsparciem rehabilitacji po odmrożeniach oraz przy nerwobólach. Z masażu tajskiego mogą również czerpadodajć osoby chcące wyszczuplić własną figurę, zminimalizować "skórkę pomarańczową".


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie