Jak pobudzić organizm do wytwarzania endorfin?

Jak pobudzić organizm do wytwarzania endorfin?

Redakcja

2016-10-11

2 komentarze

Promienny szeroki uśmiech, wrażenie satysfakcji oraz odprężenia – to rezultat funkcjonowania endorfin, powszechnego hormonu szczęścia. Zobacz, w czasie których czynności twój organizm produkuje dużo endorfin.Naukowo udokumentowano, że każdy z nas produkuje endorfiny. W szczególności pierwotny obszar mózgu jest przystosowany do wytwarzania owego hormonu. To zaś oznacza, że produkuje je każdy z nas, w trakcie najmniejszego choćby treningu. Endorfiny oddziałują dodatkowo przeciwbólowo.

Taniec

Rozbudza nie jedynie zmysły, ale również nasz mózg, który wskutek aktywności produkuje endorfiny. Taniec nie tylko przynosi szczęście oraz zadowolenie, ale też pozwala w zrzucaniu nadwagi oraz akceptacji swojego ciała.

Wysiłek ruchowy

Poranny bieg, pływanie czy chociazby wieczorny fitness – to to sprzyja wytwarzania endorfin. Nasz organizm lubi sport, czujemy się po nim odprężone, a endorfiny wprawiają nas w uczucie szczęścia. Co interesujące, naukowo udokumentowano dodatkowo, że jest coś takiego, jak „Euforia joggera”:, gdy to nasz organizm jest niedotleniony, funkcjonuje stresogennie i wówczas – mimo przekonaniom – produkuje mnóstwo endorfin.

Śmiech

Opowiedziany żart, obejrzany skecz czy także popularne łaskotki. Absolutnie wszystko, co jest w stanie spowodować na naszej twarzy uśmiech, dodatkowo pobudza mózg, który produkuje więcej endorfin.

Czekolada

Nie samym ruchem istota ludzka żyje! Czekolada jest kopalnią nie jedynie magnezu. Po spożyciu choćby niedużego kawałka w naszym mózgu wzrasta ilość serotoniny oraz właśnie endorfin. Taki i neuroprzekaźnik zapobiega stanom depresyjnym. Przy uszczęśliwianiu się czekoladą zaleca się mimo wszystko mieć na uwadze, że nadal to dość tucząca przyjemność, od której dodatkowo można się uzależnić.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 201 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

mariusz

2016-10-15 19:23:32


na pewno nie wysilać się za dużo hehehe qwtedy mozna byc sczesliwym

lebomi

2016-10-14 06:22:08


bieganie bieganie i jeszcze raz bieganie! polecam przed 7 rano!

Zdrowie