Jak dać sobie radę z nadpotliwością?

Jak dać sobie radę z nadpotliwością?

Redakcja

2016-12-21

brak komentarzy

Nadpotliwość to niebezpieczny problem, mimo wszystko można go pokonać. W jaki sposób? Najłatwiejszym środkiem okazuje się użycie silnego antyperspirantu. Można nabyć go w aptece i gwarantuje on zabezpieczenie nawet na parę dni. Zalecane jest, by używać go bezpośrednio przed pójściem spać.

Jakie są jeszcze sposoby na nadpotliwość?

Jedną z najbardziej znanych i najbezpieczniejszych technik bywa terapia toksyną botulinową. Polega ona na wstrzyknięciu botoksu pod skórę. Zabieg realizowany jest ze znieczuleniem miescowym. Rezultat można zauważyć już po mniej więcej 4-5 dniach i utrzymuje się on ok. pół roku. Innym sposobem na nadpotliwość okazuje się także jonofereza. Zabieg taki polega na zanurzeniu rąk bądź stóp w wodzie, przez którą przechodzi prąd galwaniczny.  

Problem nadpotliwości może być także rozwiązany przez zabiegi operacyjne – sympatektomia piersiowa bądź lędźwiowa. Ta druga polega na zakłóceniu (zablokowaniu) bodźców nerwowych między ośrodkami w rdzeniu kręgowym a potowymi gruczołami pach oraz rąk. Metoda ta wykorzystywana jest wyłącznie w najtrudniejszych sytuacjach. Zabieg realizowany jest ze znieczuleniem ogólnym oraz wymaga hospitalizacji.

Jak żyć z nadpotliwością?

Jeżeli zmagamy się z nadpotliowością, codziennie musimy pamiętać o paru istotnych założeniach. Przede wszystkim musimy nosić ubrania zrobione z przewiewnych oraz naturalnych tkanin. Bardzo istotna okazuje się dbałość o higienę osobistą – niezbędne jest systematyczne branie kąpieli i częsta depilacja. Zniwelowanie nadpotliwości będzie możliwe dzięki wykluczeniu z codziennego jadłospisu (a co najmniej zredukowaniu) kawy, ostrych pokarmów oraz trunków wyskokowych


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie