Do jakiego lekarza z chorym kręgosłupem?

Do jakiego lekarza z chorym kręgosłupem?

Redakcja

2018-05-09

brak komentarzy

Bóle pleców mogą dowodzić o licznych groźnych zwyrodnieniach. Nie można ich lekceważyć, bo nieleczone albo nieleczone właściwie mogą powodować dotkliwe problemy w poruszaniu się. Jeśli głowisz się, gdzie udać się z chorym kręgosłupem, zobacz możliwości.

NA początku należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli symptomy są specyficzne dla danego przypadłości, specjalista - na bazie rozpoznania - może przepisać silne substancje uśmierzające ból oraz przeciwzapalne (zwykle w zastrzykach).

Z wizytą u neurologa

Zazwyczaj okazuje się tak, że terapia zalecona poprzez lekarza i styczności nie przynosi zwiększonej poprawy. Wtedy obowiązkiem jest konsultacja u neurologa. Skierowanie do eksperta otrzymasz od lekarza pierwszego kontaktu.

Szczególnie realne, że neurolog zaleci Ci zrobienie profesjonalnych analiz, by poznać podłoża choroby. Bardzo często przeprowadza się rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową.

Neurolog, mając już sprawniejszy obraz kłopoty, przepisuje dodatkowo trafniejsze środki uśmierzające ból i przeciwzapalne.

Istotna rehabilitacja

Czasami ma miejsce wymóg poddania się rehabilitacji. Na kuracje zdrowotne także niezbędne okazuje się skierowanie - otrzymasz je od neurologa.

Kuracje dobierane są zależnie od problemy.

· Jeśli chorujesz ze względu dyskopatii, możesz poddać się leczniczemu masażowi lub zalecone będą treningi techniką McKenziego.

· W kwestii rwy kulszowej niewykluczone okazuje się poddanie się treningom izometrycznym, treningom rozluźniającym, oraz wyciągowi.

· W razie przepukliny pleców poleca aktywności techniką McKenziego, laseroterapię, masaże zdrowotne.

Obojętnie na powód bólu pleców, rekomendowane są także treningi potęgujące „szkielet”.

Gdy do neurochirurga?

Bardzo wielokrotnie bywa tak, że bóle pleców nie dają o sobie zapomnieć, a problemy nie ustępują. W tej zdarzeń obowiązkiem jest wizyta neurochirurga. Specjalistą - na bazie analiz i przebytych zabiegu - zadecyduje, czy obowiązkiem powinno zabieg chirurgiczny chirurgiczna.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie