Zmarszczki od spania na boku – jak im zapobiegać?

Zmarszczki od spania na boku – jak im zapobiegać?

Redakcja

2016-07-25

brak komentarzy

Zmarszczki powstają podczas snu? To nie mit! Niewłaściwa pozycja podczas spania – zwłaszcza spanie na boku – sprzyja powstawaniu zmarszczek, postarzając skórę szybciej niż słońce. Jak temu zapobiegać?

Spanie na boku sprzyja zmarszczkom

Które pozycje snu wpływają na powstawanie zmarszczek? Niestety – te ulubione przez wszystkich, czyli spanie na boku, z głową wciśniętą w poduszkę. Policzek przytknięty do poduszki powoduje ułożenie mięśni twarzy podobne do tego, które pojawia się na niej wtedy, kiedy się uśmiechamy. Z tego względu w nocy pogłębiają się zmarszczki mimiczne.

Siła grawitacji rozciąga skórę

Wraz z wiekiem, gdy skóra traci kolagen, stają się bardziej wiotka, jest silnie narażona na właściwości grawitacji. Gdy śpimy na boku, pozwalamy jej minimalnie opadać bardziej na jedną lub drugą stronę twarzy, rozciągając ją coraz bardziej.

Stałe pozostawanie podczas snu w tej samej pozycji oraz siła grawitacji powodują, że zmarszczki stają cię coraz bardziej uwydatnione. Sprzyja temu zmniejszana wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny. Elastyna umożliwia skórze powrócenie do pierwotnej formy po odkształceniu, przykładowo po uciśnięciu jej. Odpowiada więc za jej sprężystość. Kolagen jest odpowiedzialny za wzmacnianie skóry, jej gładkość oraz jędrność. Gdy się starzejemy, nasze geny, promieniowanie UV i inne przyczyny zewnętrzne wpływają na zanik kolagenu oraz elastyny, przez co naskórek traci gęstość, a zmarszczki stają cię coraz bardziej uwydatnione.

Jak zapobiec zmarszczkom od spania na boku?

By uporać się problemem pogłębiających się zmarszczek od spania na boku, musimy zastosować pewne zmiany w pielęgnacji cery i stylu życia. Najlepiej byłoby nauczyć się spać cały czas na plecach, ale to trudne. Jeśli jednak będziemy codziennie starać się zasnąć w tej pozycji, z czasem nasz organizm zacznie właśnie tę pozycję utożsamiać z odpoczynkiem. Po pewnym czasie zacznie powracać do spania na plecach bezwiednie już nawet w środku nocy.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 310 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sposoby na zmarszczki