Zabieg parafinowy w domu

Zabieg parafinowy w domu

Redakcja

2016-12-18

brak komentarzy

Pielęgnacja rąk nie musi okazać się droga i wymagać systematycznych wizyt u kosmetyczki. Zabiegi możesz przeprowadzić na własną rękę w domu. Jednym z nich jest z całą pewnością zabieg parafinowy.

Potrzebne będą:

- podgrzewacz do parafiny,

- parafina,

- rękawiczki frotte i foliowe,

- peeling do rąk,

- mleczko kolagenowe.

Zabieg pielęgnacyjny trzeba zacząć od dezynfekcji skóry rąk. Potem robimy peeling, by złuszczyć martwy naskórek. Kolejny etap to wtarcie w ręce preparatu pielęgnacyjnego, przykładowo mleczka. Potem zaleca się zanurzyć ręce w podgrzanej uprzednio parafinie.Parafinę swobodnie roztopić w dzbanku znajdującym się we wrzącej wodzie. Gdy tylko substancja będzie płynna, trzeba wyjąć ją z gorącej wody. Parafiny nie powinno się nazbyt długo przetrzymywać w gotującej wodzie, bo zyska zbyt wysoką temperaturę oraz poparzy skórę. W punktach aptecznych można nabyć parafinę, która topi się już w  50-56 st. C. Potem płynną substancję należy przelać do innego pojemnika oraz poczekać, aż jej górna warstwa nieco stężeje. Pielęgnacja rąk podgrzaną parafiną wymaga zachowania rozwagi. Sprawdź, czy temperatura parafiny jest właściwa, a potem zanurz ręce aż po nadgarstki oraz rozchyl palce. Procedurę powtarzaj 3-5 razy. Po wyjęciu rąk z parafiny włóż na dłonie rękawiczki foliowe, a potem rękawiczki frotte oraz zostaw je na kwadrans. Po upływie wyznaczonego czasu zdejmij rękawiczki frotte i foliowe wraz z wystygłą parafiną.

Przeciwwskazania do zabiegu z parafiną

Zabiegu parafinowego nie zaleca się robić u ludzi chorych na osteoporozę. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także: uczulenie na parafinę, grzybica paznokci lub skóry, oraz egzema. Jeśli osoba decydująca się na zabieg choruje na niewydolność układu naczyniowego, nie musi nakładać parafiny na duży obszar ciała w trakcie jednego zabiegu.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 197 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki