Właściwości olejku z opuncji

Właściwości olejku z opuncji

Redakcja

2017-01-04

brak komentarzy

Olejek z opuncji okazuje się produkowany z pestek opuncji figowej, rosnącej zwłaszcza w gorących krajach Ameryki Łacińskiej a także w poszczególnych krajach basenu Morze Śródziemnego, zwłaszcza w Maroku. Na rynku można napotkać suplementy opuncjowe, które powstały wskutek macerowania kwiatów opuncji, posiadających w składzie dużo zdecydowanie mniej istotnych substancji.

Litr najwyższej klasy olejku buduje się z miliona pestek, które żmudnie wydobywa się z owoców o łącznej masie ok. 450-500 kilogramów.

Cechy olejku z opuncji

W olejku z opuncji jest wiele składników, które wspomogą dbać o twarz a także organizm. Jego cech a także właściwości powodują, że używać może go każdy. Jest to także preparat całkowicie czysty, zatem nie musi spowodować alergii choćby u użytkowników o delikatnej skórze. Zwłaszcza poleca się używanie go przez ludzi starszych, bo czasami okazuje się określany sprawdzonym botoksem.

Kwas linolowy Omega 6

To nienasycony kwas tłuszczowy, który nie okazuje się produkowany przez ciało istota ludzka, wobec tego musi posiadać pobierany z środowiska. Jego właściwości powoduje, że skóra okazuje się zdecydowanie bardziej nawodniona, nawilżona a także jędrna. Zdecydowanie warto nadmienić, że kwas linolowy występujący w olejku z opuncji umacnia barierę lipidową cery, dzięki czemu lepiej się goi a także szybciej odżywia po podrażnieniach.

Zbliżone cechy posiadają występujące w opuncji fitosterole, uczestniczące w przepisów mechanizmów wewnątrzkomórkowych, dzięki czemu stymulują odbudowę a także gojenie naskórka. Uodparniają barierę naskórkową, w rezultacie zwalczają redukcję wody z cery. Zdecydowanie warto zaznaczyć, że oddziałują łagodząco a także przeciwalergicznie, polepszają także giętkość a także gęstość cery, co powoduje, że olejek z opuncji posiada właściwości przeciwzmarszczkowe. Z kolei ludzie, którzy posiadają dolegliwości z tłustą cerą, docenią to, że taki czysty preparat normalizuje pracę gruczołów łojowych.

Zawarta w olejku wit. E w formie gamma-tokoferolu chroni przed przedwczesnemu redukowaniu a także starzeniu się cery, bo posiada silne właściwości przeciwutleniające, dzięki czemu broni bezpośrednio przed wpływem wolnych rodników.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy