Tusze do rzęs dla alergików

Tusze do rzęs dla alergików

Redakcja

2016-10-10

2 komentarze

Pragniesz malować rzęsy doskonałą maskarą, ale obawiasz się, że hipoalergiczne tusze do rzęs nie będą w pełni bezpieczne? Okazuje się, że obawy są całkiem uzasadnione - hipoalergiczne kosmetyki do makijażu mogą być przyczyną podrażnień wrażliwej skóry wokół oczu i reakcji alergicznych. Dlatego coraz większa liczba koncernów wypuszcza mineralne tusze do rzęs. Czy aby na pewno warto z nich skorzystać?

Zanim kupisz tusz hipoalergiczny…

Istnieje kilka zasad, dzięki którym znalezienie właściwego tuszu do rzęs będzie łatwiejsze. Na co koniecznie zwrócić uwagę przed zakupem?

  • Czytaj dokładnie informacje na opakowaniu. Koniecznie wypracuj zwyczaj czytania każdej dołączonej informacji do produktu. Wybieraj tusz, który nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. 
  • Wykonaj test alergiczny produktu i sprawdź, czy wybrany kosmetyk jest odpowiedni. Jak to zrobić? Umieść jego niewielką ilość na skórze tuż za uchem. Jeżeli w ciągu najbliższych 72 godzin nie pojawi się uczucie swędzenia, pieczenia i zaczerwienienia, tusz jest odpowiedni.  
  • Poznaj opinie innych użytkowniczek. Szczególnie pomocna przy wyborze jest recenzja kosmetyku przez osobę, która korzystała z tuszu konkretnej marki. 

A gdy już zaczniesz czytać skład…

Gdy zaczniesz czytać etykiety, na pewno szybko dostrzeżesz, że tusze cechują się podobnym działaniem, lecz w składzie każdego z nich są kompletnie różne składniki. Zapamiętaj, że trzy pierwsze wymienione substancje stanowią największy proces składu, dlatego poświęć im szczególną uwagę.

Najczęściej w składzie kosmetyków hipoalergicznych wymienia się wosk pszczeli, wodę i tlenek żelaza. Na szczególną uwagę zasługuje wosk pszczeli - naturalny i hipoalergiczny składnik, który znajduje się w wysokiej klasie kosmetyków. Woda to świetny nawilżacz do rzęs. W większości nie brakuje witaminy B5 i bezpiecznej gliceryny.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 220 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

marlenka1

2016-10-15 19:25:27


a czy te takie dla alergikow mozliwe ze sa gorszej jakosci? tzw mniej te rzesy pogrubiaja?

marta198226

2016-10-14 06:26:28


ja bujam się z tym problemem od lat! zawsze mnie to deprymowało, bo przecież każda kobieta chce mieć piękniejsze, długie rzęsy. dużo czasu trwało zanim wpadłam na odpowiedni dla siebie tusz.

Kosmetyki