Suche skórki na twarzy - jak się ich pozbyć?

Suche skórki na twarzy - jak się ich pozbyć?

Redakcja

2016-11-24

brak komentarzy

Suche skórki na twarzy są kłopotami estetycznym, ale mogą być dodatkowo przejawem przypadłości cery. Wystające skórki, których nie można pokryć makijażem, także łuszczące się kawałki cery muszą być sygnałem do zmiany jadłospisu oraz przyzwyczajeń pielęgnacyjnych. Mimo wszystko w groźnych sytuacjach pomocna będzie tylko konsultacja u lekarza specjalisty. Zobacz, jak domowym sposobem uporać się z suchymi skórkami.

Suche skórki na twarzy okazują się przejawem przypadłości. Czasem prezentują się jak złuszczająca się skóra czy też odstają od twarzy, innym razem są to suche „placki” o czerwonej barwie lub strupki wyraźne jedynie pod światłem. Dolegliwości, o których może dowodzić taki symptom, to między innymi łuszczyca, egzema oraz atopowe zapalenie cery. Jeżeli strupki powstają razem z dotkliwym swędzeniem, będą zwyczajnie oznaką alergii na składniki kosmetyczne lub materiały.

Całe szczęście nie należy natychmiast panikować. U licznych osób suche skórki na twarzy dowodzą o odwodnieniu ciała, nadto niewielkiej ilości tłuszczów nienasyconych w jadłospisie, przesuszeniu wywołanym pogodą lub klimatyzacją. Zaledwie, gdy nie zadziałają proste metody, opłaca się pójść do specjalisty dermatologa. By zdefiniować źródło wystąpienia tych zmian dermatologicznych, na początek odpowiedz sobie na parę pytań:
- czy spożywasz odpowiednio wiele wody?
- czy jesz orzechy oraz składniki zasobne w tłuszcze pochodzenia roślinnego?
- czy stosownie nawilżasz cerę?
- czy nie przesuszasz cery agresywnymi kosmetykami?
- czy dokładnie chronisz twarz przed czynnikami z zewnątrz (promieniami słonecznymi, wiatrem, mrozem)?

Jeżeli na większość pytań odpowiesz negatywnie, może to dowodzić o konieczności zmiany pewnych nawyków: jadłospisu, metody pielęgnacji cery.

Suche skórki wylecz dietą

Woda oraz olej lniany – owe dwa produkty będą wystarczające do podjęcia walki z suchymi miejscami na buzi.
- Pij ok. 2 l wody mineralnej codziennie (1 litr musi przypadać na 1000 konsumowanych kcal).
- Pij do jedzenia 2 łyżki oleju lnianego dwukrotnie na dzień.
- Zmniejsz spożycie wysokoprocentowych napojów.
Już po 7 dniach dziennego stosowania się do tych porad dostrzeżesz polepszenie. Osoby, które więcej uwagi poświęcają swojej diecie, mogą także sięgnąć inne przetestowane składniki. Włoskie orzechy, awokado, tłuste ryby, oliwa z oliwek, siemię lniane oraz olej rzepakowy - owe składniki są zasobne w nienasycone kwasy tłuszczowe, zatem poprawią kondycję całej cery od środka.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 235 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KosmetykiPielęgnacja twarzy