Rodzaje kosmetycznych maseł

Rodzaje kosmetycznych maseł

Redakcja

2016-12-20

brak komentarzy

W każdej drogerii ogólnodostępnych jest dużo różnorodnych maseł do ciała, lecz zaleca się zwrócić szczególną uwagę na produkty ekologiczne. Naturalne kosmetyczne masła składają się z roślinnych tłuszczy, wskutek czego są bezpieczny oraz bardzo skuteczne. Jakie ekologiczne masło do ciała wybrać?

Masło shea

Masło shea, znane także jako masło karite, wytwarza się z orzechów drzew masłosza Parka, porastających Afrykę. Owoce owej rośliny są bardzo bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy oraz sole mineralne. Dzięki tym substancjom masło shea doskonale nawilża oraz zapobiega starzeniu się cery. Ma biały lub nieco żółtawy kolor. W pokojowej temperaturze posiada dobrą formę stałą, lecz po rozgrzaniu w rękach przeistacza się w olejek oraz łatwo rozsmarowuje. Systematyczne używanie powoduje, że skóra staje się miękka, jedwabista w dotyku oraz jędrna. Masło karite pobudza gojenie zadraśnięć i ran, niweluje zaczerwienienia oraz łagodzi poparzenia słoneczne. Przejawia zdrowotne cechy w przypadku niektórych schorzeń dermatologicznych, takich jak łuszczyca. Można je używać także na włosy – doskonale odżywia wysuszone, łamliwe oraz rozdwajające się końcówki włosów.

Masło kakaowe

Masło kakaowe pozyskiwane jest z ziaren kakaowca, wobec tego posiada przyjemny aromat czekoladowych przysmaków. Kakaowce naturalnie występują w lasach deszczowych Ameryki Południowej, ale obecnie plantacje tej rośliny są uruchamiane także w innych regionach (między innymi w Azji oraz Afryce). Dojrzałe owoce poddaje się fermentacji, suszeniu, prażeniu, mieleniu, a na koniec tłoczeniu. W taki sposób tworzy się masło, które jest drogocennym produktem kosmetycznym. Można używać je w czystej formie, by nawodnić oraz odżywić suchą skórę. Jest bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki którym nawilża naskórek oraz broni go bezpośrednio przed czynnikami z zewnątrz. Przed użyciem zaleca się ogrzać je w rękach oraz nałożyć na skórę ciała.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 163 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki