Przyczyny krost na plecach

Przyczyny krost na plecach

Redakcja

2017-10-04

brak komentarzy

Wstydzisz się odkrywać plecy, ze względu na to że pokryte są nieładnymi krostami? Jeżeli sprawdzisz, jaka jest ich przyczyna, prościej jest Ci z nimi zmagać.

Jeżeli posiadasz krosty na plecach, na pewno chorujesz na trądzik, a zbliżone problemy są także na ramionach, dekolcie oraz na buzi. Trądzik młodzieńczy, jak samo określenie wskazuje, występuje u młodych osób - okresie dorastania. Uaktywniające się wtenczas hormony płciowe wpływają na zbyt częste wytwarzanie serum (wydzieliny), które zatyka pory. Wtedy występują wągry, a gdy wpływem gnieżdżących się na cerze drobnoustrojów prowadzi do zapalenia, modyfikacje na powierzchni osiągają postać ropnych krost.

W związku ze zmianami na tle hormonalnym także kobiety w ciąży mogą zauważyć tworzenie się ropnych krostek na plecach. Odmienną czynnikiem sprawczym objawiania się ropnych wykwitów na cerze pleców okazuje się branie sterydów. To zdarza się szczególnie młodym mężczyznom ćwiczącym na sali treningowej, którzy błyskawicznie zamierzają nabrać masy. Modyfikacje ustępują po zrezygnowaniu z sterydów.

Jak sobie radzić z lekkimi zmianami trądzikowymi na plecach?

Krosty na plecach nie są rezultatem braku higieny, jednak należy troszczyć się o zwykłą kąpiel. Pomagające w kurację zmian trądzikowych grudkowo – krostowego są prysznice z odrobiną konsumpcyjnych drożdży. Obecne w nich wit. z zespoły B i cynk oddziałują leczniczo na skórę trądzikową – odblokowują zaczopowane pory oraz redukują wytwarzanie potu. Sparzone drożdże, rozpuszczone w rozgrzanym mleku albo w wodzie trzeba także konsumować. Zaleca się także wykonywać prysznice z odrobiną liści rumianku, liści nagietka, tymianku czy rozmarynu (zioła są do zakupu w punktach aptecznych oraz supermarketach zielarskich).

Do obmywania nie korzystać z ostrych szczotek oraz myjek, by nie rozdrapywać krostek oraz nie przenosić ropy z bakteriami w inne miejsca. Mydło musi posiadać obojętne pH. Trzeba także korzystać z żeli stosowanych do ciała trądzikowej.

Niezbędne jest także zakładanie przewiewnych ciuchów uszytych z przyjaznych tkanin, co maleje pocenie się naskórka.

Nie można zbytnio się opalać. Promienie słoneczne z początku niweluje symptomy trądzikowe, ale zbyt duże opalanie odwadnia skórę, co przynosi łuszczenie się skóry, który ponadto zatyka pory, co w konsekwencji przeprowadza do zaostrzenia schorzenia.

Jak sobie radzić z okazalszymi zmianami skórnymi?

Gdy trądzik okazuje się szczególnie zintensyfikowany, a ropne krostki tworzą całe kolonie, wtedy naturalne metody niedużo pomagają. Wymagana jest konsultacja u specjalisty chorób skórnych, który istnieje prawdopodobieństwo zaleci korzystanie z maści z ilością antybiotyku i spożywanie doustne antybiotyku. Na najcięższe stany zmianach trądzikowych, odporne na kuracje antybiotykami, używa się doustnie retinoidy, z których najlepsze są suplementy izotretynoiny. Innym lekiem są kortykosteroidy, które zatrzymują trochę zaangażowanie androgenów. Kortykosteroidy wstrzykuje się w guzki oraz modyfikacje torbielowate, co przeciwdziała tworzeniu się blizn potrądzikowych.

Takie terapie wymagają czasu, leczenie ciągnie się całymi miesiącami, ale kończy się powodzeniem.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 261 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieKosmetyki