Problem żółtych paznokci - skąd się bierze i jak leczyć?

Problem żółtych paznokci - skąd się bierze i jak leczyć?

Redakcja

2016-12-18

brak komentarzy

Żółte paznokcie nie dość, że szpecą stopy lub ręce, to pozwalają także być przejawem zakażenia grzybiczych, żółtaczki, łuszczycy, a choćby zespołu żółtych płytki paznokci.
 
Żółte paznokcie, a lakier

Żółte zmiany kolorytu na płytkach paznokciowych mogą okazać się efektem stosowania okładek kolorowych lakierów do płytki paznokci. Występują, gdy barwa na paznokieć aplikowany okazuje się prosto – bez wcześniejszego lakieru podkładowego. Specyficzne dla tego typu przebarwień okazuje się także to, że wraz ze wzrostem płytek paznokciowych zmiany kolorytu przemieszczają się w stronę wolnego brzegu płytki paznokcia.

Schorzenia powodujące żółknięcie płytki paznokci

Żółte paznokcie można zaobserwować u ludzi chorych na żółtaczkę, łuszczycę czy zespół żółtych płytki paznokci. W kwestii ostatniego schorzenia, paznokcie podlegają pogrubieniu. Towarzyszy temu również zastój chłonki (pokarm tkankowy spływający do naczyń chłonnych) w kończynie i przewlekła choroba układu oddechowego.
Żółte paznokcie zabarwione lekarstwami. Płytki paznokciowe pozwalają zostać zabarwione na żółto w czasie zabiegu oraz aplikowania między innymi riwanolu, karotenu, mepakryny lub tetracykliny.

Papierosy oraz zakażenia grzybicze

Żółte paznokcie powstają u osób systematycznie palących papierosy. Im więcej palacz ich spala, tym wyższe ryzyko, że jego płytki paznokciowe staną się pożółkłe. Paznokcie pozwalają mieć żółtawy kolor wskutek zakażenia grzybiczych. Grzybica okazuje się najczęstszą dolegliwością stóp oraz jest więcej niż 50% zgłaszanych schorzeń płytek paznokciowych. Stopa, która została zaatakowana może boleć oraz prezentować się nieładnie. Zdecydowanie sporadycznie przytrafiają się grzybice płytki paznokci u rąk. W obu sytuacjach grzyby żywią się kreatyną zawartą w płytkach paznokciowych. ZWiązku paznokcie grubieją oraz występują na nich jasne, żółte lub brązowe plamy. Nieleczona grzybica może doprowadzić do kompletnego zniszczenia lub choćby odpadnięcia płytki paznokciowej.

Kuracja grzybicy

W kuracji grzybicy doskonała okazuje się prewencja. Jeżeli odwiedzamy siłownię, hotele, baseny dobrze wyposażyć się w profesjonalne suplementy antygrzybiczne. Są one ogólnodostępne bez recepty. Gdy i tak grzybica nas zaatakuje, zaleca się pójść do specjalisty chorób skórnych, który pobierze zeskrobinę z płytki paznokciowej oraz sprawdzi, czy mamy do czynienie z grzybicą i jaki typ grzyba ją wywołał. Kuracja jest wielomiesięczne oraz może przebiegać choćby 1/2 roku. Potrzebuje zazwyczaj aplikowania specyfików miejscowych i doustnych. Wymaga także zniszczenia oraz wyrzucenia zainfekowanych butów.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 242 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie