Oliwka hydrofilna przełomem w oczyszczaniu twarzy?

Oliwka hydrofilna przełomem w oczyszczaniu twarzy?

Redakcja

2016-10-16

1 komentarz

Oczyszczanie skóry to podstawowy zabieg, od którego zaczynamy wszystkie czynności pielęgnacyjne. To z kolei sprawia, że powinien być realizowany z należytą starannością i dbałością - np. oliwką hydrofilną. W końcu, to w początkowej fazie leżą późniejsze problemy z pojawieniem się niedoskonałości czy nieodpowiednim wnikaniem kremu w głąb skóry. Dlatego wybierzmy odpowiedni produkt do pielęgnacji już na starcie!

Coraz większe uznanie znajduje metoda dwufazowego, głębokiego oczyszczania skóry za pomocą oliwki hydrofilnej, która dzięki swoim właściwościom rozpuszcza się w wodzie. 

W jaki sposób usuwane są zanieczyszczenia na powierzchni twarzy?

W pierwszej fazie są rozpuszczalne w tłuszczu zanieczyszczenia, makijaż oraz nadmierna ilość wydzieliny z gruczołów łojowych. To początkowe oczyszczenie, lecz na tym nie koniec! W fazie drugiej najtrudniejsze zanieczyszczenia po dodaniu wody są rozpuszczalne jeszcze skuteczniej. To za sprawą oliwki, która w połączeniu z wodą tworzy delikatną emulsję. Bez trudu możemy ją spłukać pod letnią wodą. 

Skład oliwki hydrofilnej

Poza rozwiązywaniem skórnych dolegliwości, oliwka zmiękcza skórę, chroni przed wysuszeniem i łagodzi podrażnienia powstałe w wyniku stosowania innych kosmetyków. Pozwala zachować naturalne pH skóry, a przy tym nie pozostawia uczucia napięcia. Takie działanie to efekt połączenia oleju sojowego, sezamowego i oleju z orzeszków ziemnych z witaminą E, bisabololem oraz wyciągiem z mydłokrzewu właściwego.

Uzupełnienie oliwki hydrofilnej

Doskonałym uzupełnieniem, którego nie może zabrać w kosmetyczce są ziołowe zestawy. Czemu one służą? Ziołowe kompozycje są ściśle dostosowane do różnych typów cery, a tym samym różnorodnych dolegliwości skórnych. Dzięki temu już w fazie oczyszczania możemy ukierunkować pielęgnacje na określone problemy. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 177 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

magdalenaolszewska

2016-10-18 14:31:52


pierwsze słyszę!

Domowe kosmetykiPielęgnacja twarzy