Oczyszczanie rozszerzonych porów

Oczyszczanie rozszerzonych porów

Redakcja

2017-04-07

brak komentarzy

Rozszerzone pory to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Sprawiają, że skóra prezentuje się jak nakłuta szpilką. Cera posiada niejednolitą strukturę a także powoduje dużo kłopotów pielęgnacyjnych. Objawiają się bardzo często czarnymi kropkami występującymi na brodzie, nosie a także twarzy – tzw. strefie „T”, a więc przestrzeniach, gdzie sebum okazuje się wydzielane w największej ilości.

Jak wyglądają rozszerzone pory?

Pierwszym skojarzeniem okazuje się owoc truskawki. Skóra nie okazuje się jednorodna a także „podziurawiona”. Rozszerzone pory zazwyczaj mylone okazują się z zaskórnikami – a także na pewno, ponieważ w rozszerzonych porach gromadzi się łój, resztki po podkładu a także pot. Do całego zamieszania dochodzą mechanizmy utlenienia a także to z całą pewnością one odpowiadają za powstanie czarnych punkcików.

O ile redukcję wągrów okazuje się niewykluczone przez używanie właściwych kosmetyków, tak rozszerzone pory okazują się rzeczą intensywną (o ile nie niemożliwą) do zniwelowania.

Rozszerzone pory na twarzy okazują się rezultatem niewłaściwej pracy gruczołów łojowych. Całe szczęście, są efektywną metody, które wspomagają nie jedynie efektywnie maskować brzydkie miejsca na twarzy, ale również czuć się komfortowo w różnorodnych okolicznościach życiowych.

Detoksykacja porów

Oto parę praktycznych wytycznych zawierających porady, jak zmagać z rozszerzonymi porami:

  • nie zapominaj o detoksykacji skóry – w tym celu używaj żeli a także pianek detoksykacyjnych, a zrezygnuj z mydła a także specyfików wykonanych na podstawie mydła;
  • raz tygodniowo użyj peelingu oczyszczającego;
  • możesz nabyć szczoteczkę oczyszczającą do twarzy – używanie jej raz tygodniowo nie wyłącznie redukuje widoczność porów, ale również uatrakcyjnia ukrwienie cery a także jej ogólny wygląd;
  • 1-2 razy tygodniowo stosuj maseczki na rozszerzone pory z przyjaznych surowców o oddziaływaniu ściągającym a także złuszczającym, przykładowo z ogórka, jabłka, ananasa, brzoskwini, czarnej borówki czy pomidora;
  • przecieraj twarz naparem z szałwii;
  • raz tygodniowo wkładaj na twarz „maseczkę” z ubitego białka kurzego;
  • używaj właściwych kosmetyków na rozszerzone pory.

Decydując się na produkty na rozszerzone pory, zwróć uwagę na ich skład. Stroń od wszystkich specyfików z masłem kakaowym lub kokosowym, ponieważ posiadają one właściwości komedogenne, co to oznacza wpływają na zapychanie porów. Kosmetyki muszą posiadać kwasy AHA, które redukują ich widoczność.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 200 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy