Nawadnianie skóry tłustej i mieszanej

Nawadnianie skóry tłustej i mieszanej

Redakcja

2017-02-06

brak komentarzy

Skóra to narząd, dzięki któremu komunikujemy się ze światem, poczynając od samych jej reakcji na zmienną temperaturę środowiska, aż do wiadomości o  stanie naszego zdrowia, który niejako „wypisany” okazuje się na naszej skórze.

Tak jak każdy z nas okazuje się inny, tak okazują się różnorodne skóry. Za pomocą silnej pielęgnacji dobranej dokładnie do jej oczekiwań, możemy spowodować, że nasza skóra pozostanie na długo elastyczna a także ładna w aparycji. I choć skóry okazują się różnorodne to wszelkie posiadają taką sama potrzebę - nawilżanie.

Wydawać by się mogło, że to nic trudnego. Troszkę kremu nawilżającego będzie wystarczające. Otóż okazać się może a także okazuje się w tym nieco prawdy, ale problem polega na tym, jak tę wilgoć zatrzymać.

Upalne dni w lipcu i sierpniu, nagrzane przestrzenie zimą, niewłaściwa pielęgnacja skóry, złe przyzwyczajenia odżywiania, czy zwyczajnie moment, wpływają na, iż trudno okazuje się zachować nawilżenie cery na prawidłowym poziomie. A to z całą pewnością na prawidłowym nawilżeniu cery powinno zależeć nam najbardziej, gdy pragniemy zachować rozsądny, młodzieńczy wygląd.

Skóra pragnie pić

Jeżeli nie zapewnimy jej silnej racji wilgoci, zacznie się łuszczyć a także błyskawicznie pojawią się początkowe niedoskonałości. Nie zapominaj o piciu wody a także stosowaniu nawilżających kosmetyków. By zaspokoić częsty popyt zaleca się wypijać przynajmniej od 1,5 do 2 l wody. Poprawia ona metabolizm, usprawnia przefiltrowywanie krwi, dzięki czemu eliminuje substancje toksyczne a także negatywne składniki zmiany metaboliczną, a głównie doskonale nawilża skórę.

Mgiełka w atomizerze

W trakcie skwaru musimy nawilżać twarz a także organizm specjalnymi mgiełkami w atomizerze. Przynoszą rozgrzanej skórze błyskawiczne ukojenie. Można nimi zraszać twarz choćby w pełnym podkładzie. Pozostawienie wody „do wchłonięcia” rozpędza przesuszanie cery. Nie zapominajmy zatem, by po kilku chwilach zebrać nadmiar wilgoci chusteczką higieniczną.

Skóra broni się bezpośrednio przed utratą wody

Skóra wytwarza na swej powierzchni cienką powłoczkę z tkanki tłuszczowej a także potu tzw. sebum, które zatrzymuje wilgoć w środku. Jest to czysty efekt, który występuje nieważne od rodzaju skóry. Wiadomo cera sucha odznacza się zbyt małą ilością wytworzonego sebum, a cera tłusta ma go wyraźniej dużo więcej. W związku z tym także cera sucha prędzej się starzeje, a tłusta czy mieszana długotrwalej zachowuje młody wygląd. Wiedząc to zaleca się umiejętnie pielęgnować cerę, tzn. tak żeby nie zmącić naturalnego procesu nawilżania cery.

Częstą pomyłką w kwestii skóry tłustej okazuje się z całą pewnością pozbywanie się nazbyt inwazyjnie tego naturalnego nawilżacza, jakim okazuje się owo sebum. Skóra wtedy chce zrównoważyć jego brak a także zaczyna się nadprodukcja wydzieliny. W związku z tym nie zaleca się zbytnio odtłuszczać skóry tłustej czy mieszanej, a w kwestii skóry suchej dbać o natłuszczenie cery.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 257 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KosmetykiPielęgnacja twarzy