Naturalne metody rozjaśniania włosów

Naturalne metody rozjaśniania włosów

Redakcja

2016-12-12

brak komentarzy

Odmiana odcienia z ciemnego na jasny wiąże się niebezpieczeństwem osłabienia kondycji włosów. Składniki, które stosujemy do rozjaśniania, przesuszają włosy i stanowią źródło rozdwajania się końcówek. Włosy robią się sztywne, nieprzyjemne w dotyku i rozpoczynają się kruszyć. W jaki sposób je rozjaśniać, by fryzura nie utraciła blasku?

Naturalne sposoby rozjaśniania włosów

Jednym z przyjaznych środków rozjaśniania włosów jest ich ekspozycja na oddziaływanie słońca w czasie letnim. W rezultacie otrzymujemy łagodne pasemka na całej ich długości. Możemy także suszyć włosy po kąpieli morskiej lub w basenie na powietrzu – chlor przyspieszy efekt rozjaśniania. Ponieważ zarówno promieniowanie uv, a także chlor posiadają niekorzystny wpływ na włosy, powinno się zatroszczyć się o ich zabezpieczenie, zastosując produkty odżywcze.

Znanym od dziesięcioleci domowym środkiem na rozjaśnienie włosów jest używanie wody utlenionej i amoniaku. Przed przeprowadzeniem owego zabiegu po raz pierwszy opłaca się przeprowadzić próbę – położyć niewielką ilość mieszanki na włosy zaraz nad karkiem. Jeżeli w okresie jednego dnia nie pojawią się ostrzegawcze skutki, możemy przystąpić do rozjaśniania całych pasm.

Osoby, które nie oczekują błyskawicznego rezultatu, mogą przetestować roztwór wody i soku z cytryny. Przyrządza się go, łącząc 2 małe łyżeczki soku z 6 łyżeczkami wody. Taką mieszaninę wcieramy w suche włosy i pozostawiamy na parę godzin. Zabieg należy regularnie ponawiać do czasu osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu.

Rozjaśnianie włosów w salonie fryzjerskim i w mieszkaniu

Wariantem dla naturalnych sposobów okazuje się korzystanie z zabiegów rozjaśniania włosów w salonie fryzjerskim, gdzie ekspert oceni kondycję włosów i dobierze najbardziej odpowiednią metodę, np. dekoloryzację i farbę w odcieniu blondu, a w razie dość ciemniejszych włosów rozjaśni je etapami, rozpoczynając od pasemek.

Co poniektóre kobiety podejmują próbę zastosowania owego zabiegu na własną rękę z zastosowaniem wszelkiego typu rozjaśniaczy kupionych w drogerii. Przeważnie posiadają one substancje, które mają nie ulec przesuszeniu włosów, np. odżywczy olejek kameliowy i witaminę C. Rezultat ostateczny zależy od naturalnego odcienia i podatności pasm na rozjaśnianie.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Make Lash w promocji:
Make Lash
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 162 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki