Mleko i cukier a trądzik

Mleko i cukier a trądzik

Redakcja

2016-12-16

brak komentarzy

Skóra bez niedoskonałości wypaga odpowiedniej diety. Czego unikać? Na pewno mleka i cukru.

Mleko a trądzik

Jednym z składników, któremu zarzuca się niekorzystny wpływ na stan skóry jest mleko krowie oraz jego przetwory. Czemu tak jest? Czynników mających na to wpływ jest parę, z czego najważniejszy to IGF-1, a więc insulinopodobny czynnik wzrostu 1. Przejawia on właściwości podobne do insuliny. Od okresu dorastania aż do 40. roku życia utrzymuje się jego wysokie nasycenie wewnątrz organizmu, następnie zaczyna spadać. Jest on odpowiedzialny za trudności ze zmianami trądzikowymi, bo pobudza wzrost keranocytów i pracę łojowych gruczołów. Nabiał aktywuje wytwarzanie insuliny, ta z kolei uaktywnia wytwarzanie IGF-1 i androgenów. Nadmiar tych ostatnich, pobudza wytwarzanie wydzieliny przez skórę, co sprzyja zwabianiu drobnoustrojów oraz tworzeniu się stanów zapalnych.

Cukier wrogiem gładkiej cery

Wpływ cukrów na nasz ciało szacuje się między innymi przy użyciu glikemicznego indeksu. Ocenia on średni, wyrażony w procentach wzrost poziomu glukozy w krwioobiegu po konsumpcji produktu zawierającego 50 g przyswajalnych węglowodanów. Im większy indeks, tym intensywniejszy skok glikemii po jedzeniu. Do preparatów o wysokim IG należą m.in. słodkości oraz ciastka. Dieta oparta na składnikach zdecydowanie powiększających poziom węglowodanów w krwioobiegu prowokuje wzrost insuliny i IGF-1. Działa zatem taki sam mechanizm, co w przypadku mleka i jego przetworów.

Żywność wysoko przetworzona

W potrawach typu fast food brakuje nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i antyoksydantów. Jest za to dużo węglowodanów o wysokim IG oraz kwasów tłuszczowych typu trans. Ociekające tłuszczem burgery, hot-dogi czy pizza powodują wewnątrz organizmu stan zapalny. Dodatkowo przybliżają do nagłych skoków węglowodanów w krwioobiegu. A stąd już prosta droga do wystąpienia na twarzy krostek. W związku z tym, gdy postawisz na odwiedzenie lokalu fast food, porzuć myśl o ciężkich sosach majonezowych, smażonym mięsie oraz gazowanych napojach, wybierz świeży sok oraz sałatkę.

Zobacz też

Manuskin Active krem na zmiany skórne

Manuskin Active opinie 2017

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 207 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Diety