Masaż Shiatsu – jak przebiega? Działanie i przeciwwskazania

Masaż Shiatsu – jak przebiega? Działanie i przeciwwskazania

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Masaż Shiatsu został sporządzony przez Japończyków. Chociaż założenia owej metody wywodzą się ze pradawnych chińskich masaży, m. in. Tui Na, Shiatsu wykorzystuje się zaledwie od XX wieku. Masaż Shiatsu ciągle określany jest także akupunkturą bez igieł lub masażem punktowym.

Masaż Shiatsu: założenia

Według filozofii osób wykonujących masaż Shiatsu, wszelkie ruchowe kłopoty człowieka, jego dolegliwości psychologiczne, powodowane są niewłaściwym przepływem siły Chi organizmie.

Masaż Shiatsu: kiedy jest rekomendowany

Masaż Shiatsu ma pobudzać ciało to walki z bodźcami, które wpływają na schorzenia. Wobec tego zaleca się go robić u ludzi, które bezzwłocznie borykają się z dolegliwościdodajami, i profilaktycznie. Shiatsu niweluje ból, jest rekomendowany szczególnie w kwestii bólu głowy (także migreny) i pleców, u ludzi z naderwanymi ścięgnami. Co więcej, ta metoda redukuje zdenerwowanie mięśni w barkach, szyi i karku. Stabilizuje działanie układu nerwowego, krwionośnego, układu naczyniowego i układów hormonalnych.

Masaż Shiatsu: przeciwwskazania

Z masażu Shiatsu mogą korzystać osoby z nadciśnieniem tętniczym i miażdżycą. Przeciwwskazanie do jego przeprowadzenia stanowią także schorzenia skóry, przypadłości wirusowe i bakteryjne. Nie wykorzystuje się go u ludzi z żylakami, kobiet w ciąży i kobiet w czasie menstruacji. Przeciwwskazaniem jest także choroba nowotworowa, hemofilia i osteoporoza. U ludzi, które wykorzystywały iniekcje z botoksu nie wykonuje się masażu Shiatsu twarzy. Masaż nie bywa także rekomendowany u osób, które ostatnio przeszły kuracje i operacje i do 48 godz. po szczepieniach ochronnych.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie