Kwas hialuronowy a hialuronian sodu: czy to to samo?

Kwas hialuronowy a hialuronian sodu: czy to to samo?

Redakcja

2016-07-18

2 komentarze

Hialuronian sodu to substancja charakteryzująca się silnymi właściwościami nawilżającymi i dlatego jest tak chętnie wykorzystywana w wielu kosmetykach i preparatach nawilżających. Naturalnie występuje w skórze, tkance łącznej oraz we łzach – w związku z czym jest też podstawowym składnikiem kropli do oczu, powszechnie stosowanych w leczeniu zespołu suchego oka, zaćmy oraz w przypadku mechanicznych uszkodzeń gałki ocznej.

Hialuronian sodu a kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy obecny jest we wszystkich żywych organizmach, natomiast w dermatologii, kosmetyce oraz okulistyce stosowany jest w stabilniejszej postaci – jako właśnie hialuronian sodu. Dzięki temu kosmetyki zawierające hialuronian sodu są bezpieczne dla każdego typu skóry, również alergicznego.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, jako składnik filmu łzowego, odgrywa ważną rolę podczas mrugania. Kiedy oko jest otwarte, zwiększa lepkość filmu łzowego, dzięki czemu ten nie spływa z oka, a my przez dłuższy czas możemy czuć się komfortowo w trakcie wykonywania codziennych czynności. I właśnie z tego powodu jest on składnikiem wielu kropli do oczu.

Krople do oczu z kwasem hialuronowym zapewniają nawilżenie przez długi czas od momentu ich aplikacji. Soczewka kontaktowa pod powieką nie drażni oka (gdyż osłabia tarcie miedzy okiem a soczewką), na przykład podczas długotrwałej pracy przy komputerze, ani nie powoduje żadnego dyskomfortu, żadnych dolegliwości. Dzieje się tak z tego powodu, że kwas hialuronowy nie pozwala ani oku, ani soczewce wyschnąć – a to za sprawą silnego wiązania wody, jego głównej właściwości.

Krople do oczu z kwasem hialuronowym sprawdzają się nie tylko w przypadku soczewek kontaktowych. Dzięki właściwościom nawilżającym i ochronnym swoje zastosowanie znajdują także w przypadku uczucia wysuszenia (na skutek klimatyzacji), podrażnienia, swędzenia, pieczenia, jak też obecności ciała obcego pod powieką. Mogą więc ich używać wszyscy, nie tylko osoby z wadą wzroku.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 1223 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

monika7766

2016-07-20 09:40:36


moze za dużo go dodajesz? jak kwasu jest za dużo to faktycznie moze miec wlaściwosci ściagające, bo on reguluje wode - jesli dostarczycz jej za malo w kremie czyli warstwie za kwasem to kwas bedzie Ci wrecz wyciagał wode ze skóry

beatab82

2016-07-19 08:33:48


nie wiem, jak u was, ale ja mam odczucie, że kwas hialuronowy (kupiony w żelu i dodawany do olejku) strasznie mi ściąga skórę...). Czy to normalne?

Kosmetyki