Kosmetyki - których naprawdę potrzebujesz?

Kosmetyki - których naprawdę potrzebujesz?

Redakcja

2017-06-27

brak komentarzy

Zapewne często miałaś okazję poczuć się zdezorientowana w trakcie wizyty w drogerii. Na sklepowych półkach można bowiem zauważyć szereg produktów kosmetycznych do pielęgnacji twarzy, takich jak żele do mycia skóry, toniki, micelarne płyny, mleczka i kremy do twarzy czy pod oczy. Głowisz się, czy te składniki są naprawdę potrzebne Twojej skórze?

Płyn micelarny

To doskonały produkt dla osób, które niedobrze tolerują wodę z kranu, a także czują dyskomfort po oczyszczeniu cery przy użyciu klasycznego mleczka kosmetycznego. Zawarte w tym produkcie micele efektywnie niwelują zanieczyszczenia z wierzchniej warstwie skóry oraz zostawiają ją nad wyraz czystą i świeżą.

Krem do opalania

Wiedza na temat patogenicznego działania promieniowania ultrafioletowego ciągle wzrasta. To dlatego produkty ochronne cieszą się coraz powszechniejszym zainteresowaniem. Niemniej jednak, ciągle nie pamiętamy o zabezpieczeniu cery w zimie. Wprawdzie wówczas intensywność promieniowania bywa bez wątpienia mniejsza porównując z innymi porami roku, niemniej jednak odbija się ono od pokrywy śniegu i także powoduje szkodliwy wpływ na skórę. W związku z tym zaleca się używać filtry słoneczne przez cały rok.

Krem nawilżający

Na pewno krem nawilżający to kluczowy kosmetyk, który musi się odnaleźć w kosmetyczce każdej kobiety i każdego pana. W końcu każda cera wymaga nieustannego nawilżania i nie ma znaczenia czy jest ona sucha czy też tłusta. Istotne okazuje się to, by preparat był dobrany właściwie do jej rodzaju.

Balsam do ciała

Wielu kobietom przechodzi przez głowę myśl, by preparat do ciała nakładać na twarz. Jednak nie jest to dobry pomysł, bo są one silnie aromatyzowane, a to z kolei powiększa ryzyko zaczerwienienia delikatnej cery twarzy w wyniku użytkowania tego produktu. Oprócz tego, kosmetyki do ciała nie opóźniają tak efektywnie mechanizmów starzenia cery jak produkty do twarzy.

Krem pod oczy

Skóra w obrębie oczu okazuje się bardzo wrażliwa i podatna na działanie czynników z zewnątrz, takich jak zanieczyszczenia i promieniowanie ultrafioletowe. Analogicznie do innych partii skóry, dość szybko ulega ona procesom zużycia. To właśnie dlatego dobrze nie zapominać o systematycznej pielęgnacji oczu przy użyciu właściwego produktu. Może to być typowy krem pod oczy, ale także krem wykorzystywany przez Ciebie w obszarze całej twarzy – obowiązkowo pod zastrzeżeniem, że nie prowokuje on zaczerwienienia czy też łzawienia oczu.

Serum

Serum to kosmetyk dedykowany do aplikowania pod krem. Ma nad wyraz lekką konsystencję oraz stanowi bogactwo istotnych na rzecz cery składników nawilżających i odżywczych. Zdecydowanie warto przyswoić, że serum wzmaga działanie kremu. To doskonały przepis na przywrócenie jedwabistości oraz delikatności skórze dojrzałej. W kwestii osób młodych nie ma jeszcze takiej konieczności, by systematycznie używać serum.

Tonik

Tonik okazuje się konieczny do przywrócenia właściwego pH skórze bezpośrednio po myciu. W ten sposób jest ona lepiej nawilżona i właściwie przygotowana na przyswojenie substancji znajdujących się w preparatach pielęgnacyjnych.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 195 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki