Kolor włosów a rodzaj karnacji

Kolor włosów a rodzaj karnacji

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Gdy zdecydujemy się na zmianę odcienia włosów, zaleca się dopasować nowy odcień do karnacji. Za pomocą temu nie nastąpi rażąca dysproporcja pomiędzy kolorystyką ciała a odcieniem włosów.

Ciepły odcień cery

Występuje zdecydowanie częściej u kobiet, które posiadają brązowe oczy a także ciemniejsze brwi. Ich skóra posiada w sobie odcienie z pomarańczy a także żółci. Do tego odcienia karnacji zaleca się wybrać farby do włosów w kolorach miodowego blond, karmelowych brązów, miedzianych rudości czy ciemnobrązowych czerni.

Chłodny odcień cery

Pojawia się u kobiet o niebieskich oczach a także szarych włosach. Cera okazuje się delikatna z różowym pigmentem. Do owej karnacji pasują platynowe, piaskowe a także beżowe blondy, chłodne orzechowe brązy, odcienie kakao, ciemnoczerwona rudość i czerń z nutką fioletu.

Odcień brwi

Poza barwą cery trzeba wziąć pod uwagę odcień brwi. Złe zgranie barwy brwi a także barwy włosów nie da pożądanego rezultatu, wprost przeciwnie – kobieta będzie wyglądała wówczas nienaturalnie, jakby w peruce. Barwa blond nie będzie pasował do intensywnego, czarnego odcienia brwi. Wtedy można rozważyć rozjaśnienie brwi (tę usługę musi przeprowadzić fryzjer przy koloryzacji włosów). Blada karnacja a także jasna scenografia oczu nie scala się z ciemniejszym odcieniem włosów. W tym kwestii zaleca się przyciemnić brwi (przykładowo henną, makijażem permanentnym lub mocniejszym makijażem). Ciemny odcień włosów świetnie komponuje się z brwiami w zbliżonym odcieniu.

Odcień farby a typ włosów

Kluczowe okazuje się także dopasowanie odcienia do typu włosów. Nie każdy typ włosów ładnie współgra z każdą farbą.

Cienkie włosy – świetnie wyglądają w jasnym odcieniu blond a jasnych brązach.

Kręcone włosy – kolor czysty wzmocniony tonerem, ponieważ suche włosy posiadają niewiele blasku.

Grube włosy – zdecydowany kolor, przykładowo odcienie naturalnego brązu.

Zmiana odcienia włosów może zdecydowanie przedsięwziąć ogólny wygląd. Właściwa farba może zaznaczyć urodę a także dorzucić jej wyrazistości. Źle dobrany odcień może spowodować, że będziemy nieodpowiednio się czuła z samą sobą. Decydując się na farbę do włosów, nie kieruj się więc panującymi w modzie trendami. Musisz również mieć na uwadze, że to, co pasuje koleżankom, niezupełnie będzie współgrało z twoim typem urody.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 378 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki