Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega?

Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega?

Redakcja

2017-07-31

brak komentarzy

Keratynowe (brazylijskie) prostowanie włosów to zabieg, jakiego głównym celem jest odnowa struktury kosmyków, ich wyraźne odżywienie także wyrównanie. Keratyna, aplikowana na włosy podczas zabiegu, to czysty budulec kosmyków, odpowiadający za ich kondycję fizyczną a także porządny wygląd. Terapia keratynowa jest opcję dla prostownicy czy bezwartościowych, sztucznych specyfików prostujących. Skontroluj, jak prezentuje się zabieg keratynowy a także dla kogo jest dedykowane brazylijskie prostowanie kosmyków.

Dla kogo keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie kosmyków jest dedykowane dla pań, które każdego dnia borykają się z puszącymi się, przesuszonymi a także trudnymi do ułożenia włosami. Zabieg trzeba dodatkowo wykonać na pasmach farbowanych, rozjaśnianych także zniszczonych innymi zabiegami chemicznymi.

Czym są suplementy keratynowe?

Suplementy keratynowe, stosowane w czasie zabiegu, posiadają w swoim składzie nie jedynie keratynę, która odżywia uszkodzone włosy, ale dodatkowo przeciwutleniacze, wyciągi z roślin a także wit., które trwale nawilżają włosy oraz transportują nieodzownych substancji wzmacniających i kwasy tłuszczowe, które tworzą na pasmach niewidoczną ochronę bezpośrednio przed niezdrowymi czynnikami

Jak prezentuje się keratynowe prostowanie włosów?

Zabieg polega na "wprasowaniu" we włosy właściwej ilości suplementu keratynowego pomocą rozgrzanego do 230 °c ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Wpływem ciepła łuski włosa otwierają się, a keratynowy budulec wnika w ich budowę a także w zasadzie wygładza wszystkie ubytki. Nastepnie łuski włosa pozostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Zaaplikowany w taki sposób suplement keratynowy jest trzymany na pasmach przez ok. pół godziny. Ostatnim etapem zabiegu okazuje się suszenie kosmyków przy użyciu suszarki nastawionej na średnią temperaturę nawiewu, do ich kompletnego wyschnięcia.

Rezultaty keratynowego prostowania kosmyków

Po zakończeniu zabiegu włosy są aksamitne, jasne, nawodnione, dogłębnie odżywione, zregenerowane, błyszczące, sprężyste, podatne na stylizację. Włosy po kuracji keratynowej są też zdecydowanie bardziej odporne na skręty także puszenie się w wilgotnym otoczeniu. Rezultaty zabiegu pozostają choćby 5 miesięcy - zależy to od rodzaju oraz gęstości kosmyków. Znaczenie na trwałość zabiegu przejawia dodatkowo stosowna pielęgnacja kosmyków. Po zabiegu należy myć włosów przez 2-3 dni. W okresie kilku początkowych dni po zabiegu należy również zgniatać kosmyków, na przykład nie łączyć ich w kucyk czy spinać klamerkami.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 206 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki