Jak zlikwidować zaskórniki i wągry?

Jak zlikwidować zaskórniki i wągry?

Redakcja

2017-08-31

brak komentarzy

Zaskórniki to mankament kosmetyczny, który poprzez dermatologów nazywany jest mianem wągrów otwartych. Cechy specyficzne to czarne albo żółtawe kropki, które występują w strefie T (na nosie, czole, brodzie). Prezentują się nieładnie, wobec tego zaleca się się ich pozbyć. Poniżej parę skutecznych technik.

Detoksykację skóry w salonie kosmetycznym

O ile nie poleca się samodzielnego wyciskania wągrów, tak zaleca się poddać się zabiegowi oczyszczania skóry w salonie kosmetycznym. Specjalistka przecież ma zdolność właściwego wyciskania wągrów - tak, by nie naruszyć ciała.

Bardzo istotne jest, by zabieg wykonany był w sterylnych warunkach. To przeciwdziała postępowi zakażeń oraz pojawieniu się zapaleń. Świetnie, jeżeli zabieg oczyszczania skóry kończy się zaaplikowaniem maski zamykającej pory - to wydłuży pora tworzenia się następnych wągrów.

Własnoręczne niwelowanie wągrów

Chociażby nie poleca się „ręcznego” wyciskania wągrów, da się zrobić użytek z pozostałych domowych technik. Opłaca się w tym zamiarze wyposażyć się chociazby w właściwe produkty kosmetyczne lub sprzęty do domowych zabiegów kosmetologicznych.

· Peeling

Peeling z zastosowaniem przygotowanych już produktów kosmetycznych (przykładowo posiadających w składzie gruboziarniste drobinki) pomoże wygładzić cerę, a równocześnie zredukować widoczność wągrów. Będzie wystarczające neutralizować twarz, a nastepnie położyć niewielką dawkę produktu oraz ostrożnie wsmarować (realizując przy tym koliste ruchy). Po paru minutach środek powinno się usunąć z twarzy.

· Drogeryjne paski

W sklepach i punktach aptecznych odszukasz profesjonalne paski, dzięki którym uwolnisz się od wągrów. Powinno się jedynie postępować zgodnie z załączoną instrukcją, by zredukować widoczność nieładnych wągrów.

NA początku zaleca się subtelnie zwilżyć cerę (w przestrzeniach z zaskórnikami), a później przykleić pasek (docinając go na oczekiwaną rozmiar). Później należy nawodnić pasek oraz poczekać do jego zesztywnienia. Nastepnie zerwij go i … gotowe.

· Łyżeczka UNNY

Chcąc uwolnić się od wągrów, możesz użyć tzw. małą łyżkę UNNY. To kosmetyczny sprzęt do likwidacji wągrów w domowym zaciszu.

Zabieg rozpocznij mimo wszystko od rozpulchnienia skóry (by otworzyć pory). W tym zamierzenia wyszykuj ziołową parówkę lub zwyczajnie pochyl się nad naczyniem z ciepłą wodą. Po paru minutach możesz przystąpić do odpowiedniego zabiegu, używając niewielkiej łyżeczki zgodnie z poleceniami wytwórcę.

Inne kuracje w salonie kosmetycznym

Jeśli zaskórniki są niesamowicie dolegliwe, poza oczyszczaniem w salonie kosmetycznym, możesz wybrać inne kuracje proponowane w salonie. Skuteczne rezultaty powoduje peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 258 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy