Jak zatrzymać zmarszczki?

Jak zatrzymać zmarszczki?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

Mówisz „mam coraz więcej zmarszczek na twarzy” ? Wcale nie musisz starać się ich polubić. Wypowiedz wojnę oznakom starzenia się, wygładź cerę i odzyskaj pewność siebie dzięki naszym poradom.

Po pierwsze: oczyszczanie

Prawidłowe usuwanie zanieczyszczeń skóry ze skłonnością do powstawania zmarszczek składa się z kilku prostych kroków. Przede wszystkim bądź delikatna. Do mycia nie używaj mydeł i żeli, które nadmiernie wysuszają skórę i pozbawiają ją naturalnej warstwy ochronnej (większość takich produktów zawiera w swoim składzie alkohol). Jeśli masz cerę mieszaną, możesz stosować 2 rodzaje kosmetyków – strefę T oczyszczać intensywnie, zaś resztę twarzy przetrzeć płynem micelarnym lub mleczkiem do demakijażu. Następnie zastosuj odpowiedni tonik i przejdź do aplikacji kremu. 

Po drugie: regeneracja

Decydując się na zakup kremu przeciwzmarszczkowego, warto zwrócić uwagę na jego skład. Substancje, których działanie udowodniono naukowo, to m.in. kolagen, kwas hialuronowy i olej z ogórecznika. Każda z nich odgrywa ważną rolę w procesie odnowy włókien kolagenowych. 

Zwróć uwagę również na markę - niekiedy te popularne kremy zawierają w swoim składzie mniej składników aktywnych niż produkty mniej znane na rynku. Warto również rozważyć zakup polskich kosmetyków, które zazwyczaj wykorzystują rodzime wyciągi roślinne. 

Ważne jest zadbanie o odpowiednie wygładzenie skóry. Najskuteczniej działają mikroiniekcje lub silne zabiegi złuszczające, które usuwają nadmiar zrogowaciałego naskórka i umożliwiają dotarcie składników aktywnych w głąb skóry. 

Po trzecie: ochrona

Częstą przyczyną powstawania zmarszczek jest nadmierne przesuszenie skóry. Przebywanie w niewietrzonych, klimatyzowanych pomieszczeniach, a także silne zabiegi złuszczające pozbawiają skórę warstwy wodno-lipidowej. Niebezpieczne jest także opalanie. Promienie ultrafioletowe prowadzą do niszczenia połączeń kolagenowych, pogarszają również jakość elastyny w skórze. W efekcie zmarszczki powstają znacznie szybciej. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 180 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sposoby na zmarszczkiPielęgnacja twarzy