Jak wyrównać koloryt skóry po trądziku?

Jak wyrównać koloryt skóry po trądziku?

Redakcja

2017-02-12

brak komentarzy

Różnego rodzaju przebarwienia to zmora wielu kobiet. Plamki ciemniejące wskutek słońca, ślady po trądziku a także blizny można mimo wszystko efektywnie zamaskować. Sprawdź, które metody okazują się najskuteczniejsze na przebarwienia oraz jak wyrównać koloryt skóry po trądziku.

Przebarwienia oraz blizny po trądziku

Przebarwienia po trądziku (blizny zanikowe) stanowią problem nie jedynie nastolatków, ale również osób dorosłych. Mają one postać niewielkiego zagłębienia w skórze i  produkowane są wskutek nieprawidłowości w czasie gojenia się stanu zapalnego, jakim okazują się wypryski. Blizny zanikowe to trwałe zmiany o różnym kształcie, powierzchni a także głębokości. Ich wielkość uzależniona bywa od powierzchni skóry objętej stanem zapalnym a także od tego, jak złożony był efekt gojenia.

Usuwanie głębokich blizn polega na ponownym uszkodzeniu zmienionego miejsca w kontrolowanych warunkach, co pobudza ciało do uruchomienia reakcji obronnej. Do tego celu używane są peelingi medyczne, dermabrazja i laser frakcyjny. Całe szczęście w większości przypadków wystarczające okazują się specjalne żele a także kremy złuszczające i wyrównujące powierzchnię cery i rozjaśniające zmiany potrądzikowe.

Jak pozbyć się przebarwień po trądziku

Aby wyeliminować problem powstawania przebarwień, zaleca się zadbać właściwie o własną skórę, szczególnie jeżeli przysparza nam ona dużo kłopotów. Niezbędne okazuje się systematyczne złuszczanie a także detoksykacjęa cery twarzy. Zdecydowanie warto wykonać raz w miesiącu peeling kwasem salicylowym. Widząc powstające zaczerwienienie, sygnalizujące rozwijający się stan zapalny, obowiązkowo zaleca się użyć substancje przeciwzapalne. Osoby mające skłonność do powstawania przebarwień słonecznych muszą również ograniczać moment spędzany na słońcu, korzystać z kremów z filtrem i pamiętać o nakryciu głowy zacieniającym twarz.

Przebarwienia, plamy a także blizny to problem wielu kobiet. Całe szczęście jest dużo rozwiązań - zarówno domowych a także tych wymagających wizyty w salonie kosmetycznym - by uwolnić się od nieestetycznych plam na twarzy i wyrównać koloryt skóry zaburzony przez przebarwienia po trądziku.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja twarzy