Jak w naturalny sposób spowolnić proces starzenia się skóry?

Jak w naturalny sposób spowolnić proces starzenia się skóry?

Redakcja

2016-12-19

brak komentarzy

Chcesz w naturalny sposób spowolnić proces starzenia się skóry? Są na to sposoby.

Starzenie kontra zbilansowana dieta

Zauważając u siebie początkowe oznaki starzenia, wiele ludzi zaczyna wydawać majątek na wysokiej jakości suplementy oraz kuracje, które mają na celu spowolnienie oraz zamaskowanie wyraźnych śladów tego procesu. Okazuje się jednak, że istnieje dużo tańszy i nie mniej efektywny przepis na zachowanie młodości. Starczy zadbać o to, by w codziennym menu nie brakowało składników bogatych w substancje o działaniu anti - aging.

Udokumentowano bowiem, że niektóre związki występujące w jedzenia mają zdolność do przedłużania telomerów – maleńkich „czapeczek” ochraniających końcówki chromosomów przed zaburzeniami. Z biegiem czasu telomery robią się coraz mniejsze, a w końcu obumierają, czego oznaką są między innymi zmarszczki oraz utrata jędrności cery. Konkretne składniki obecne w żywności pozwalają stopować ten efekt. Które z nich okazują się najbardziej drogocenne?

Koenzym Q10

Jest to enzym konieczny do produkowania energii niezbędnej wszystkim komórkom naszego ciała do właściwego działania. To dzięki niemu możliwe jest absorbowanie przez nie substancji odżywczych, gojenie się ran czy wrost mięśni. Jednak z wiekiem ilość koenzymu Q10 w naszych komórkach spada, co wpływa na zmniejszenie ich sprawność do odnawiania. Ciało gubi silną broń w walce z wolnymi rodnikami, a dodatkowo skóra staje się zdecydowanie bardziej podatna na niekorzystne działanie słonecznego promieniowania. W związku z tym im więcej zapewnimy tego enzymu wraz z jedzeniem, tym lepiej. Szczególnie, że wbrew gwarancjom producentów, ogólnodostępne na rynku kremy posiadają wyłącznie znikomą ilość koenzymu Q10. Odnajdziemy go w mięsie wołowym, sardynkach, makreli, wątróbce, oraz szpinaku, brokułach i kalafiorze.

Magnez

Ten prosty składnik mineralny odgrywa zasadniczą rolę w więcej niż 300 funkcjach życiowych, m. in. gwarantuje prawidłową pracę tkanki mięśniowej, stabilizuje działanie układu nerwowego oraz ciśnienie krwi, bierze udział w procesie syntezy białek. Zasadniczo rzutuje na znaczna część działań organizmu, których płynność wraz z wiekiem zaczyna zawodzić.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 162 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki