Jak uzupełnić niedobór kolagenu w skórze?

Jak uzupełnić niedobór kolagenu w skórze?

Redakcja

2016-12-23

brak komentarzy

Zmniejszenie produkcji kolagenu w organizmie sprzyja powstawaniu znienawidzonych przez wszystkie kobiety zmarszczek i rozstępów. Tym jednak można skutecznie zapobiegać. Sprawdź, jak uzupełnić niedobór kolagenu w skórze domowymi metodami.

Zacznijmy od postawienia poprawnej diagnozy. Nie wiesz, czy Twoja skóra cierpi na niedobór kolagenu? Z pewnością tak jest, jeśli zaobserwujesz u siebie:

  • wiotczenie skóry, utratę jej elastyczności,
  • przebarwienia i piegi,
  • cellulit,
  • rozstępy,
  • przesuszenie skóry,
  • rogowacenie i pękanie łokci oraz pięt,
  • szorstkość skóry.

Początkowo do praktyki stosowania kosmetyków z kolagenem podchodzono nieufnie. Powodem był zbyt duży rozmiar cząsteczek kolagenu, przez co nie docierał on do głębokich warstw skóry. Gabinetowe zabiegi kosmetyczne z kolagenem, choć skuteczne, odstraszają z kolei swoją ceną. Znacznie tańsze będą tabletki kolagenowe, choć by osiągnąć pożądane rezultaty, trzeba będzie je przyjmować stale. Uzupełnianie niedoborów kolagenu w skórze poprzez suplementację przynosi rezultaty lepsze niż dostarczanie go skórze jedynie pod postacią kremów. Terapie kolagenowe poprawiają nawilżenie skóry, odbudowują jej barierę ochronną, zabezpieczając przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Ponieważ kolagen nie występuje praktycznie w pożywieniu, każda kobieta powinna dostarczać go w sposób zewnętrzny, stosując suplementy diety, które go zawierają. Wzrost stężenia kolagenu we krwi zauważa się aż do 12 godzin od połknięcia tabletki. Po tym czasie zaczyna oddziaływać na skórę, zaś po 2 dobach poprawia stan chrząstki kostnej. Ponieważ nie wystarczy pojedyncza dawka kolagenu, by zapobiec starzeniu się skóry, konieczne jest jego systematyczne przyjmowanie. Najlepiej stosować suplementy diety, które oprócz kolagenu zawierają także kwas hialuronowy oraz beta-karotenem. To najbardziej optymalne połączenie dla kolagenu, działające w sposób kompleksowy na poprawę stanu skóry. W ten sposób nie tylko będziemy w stanie skutecznie uzupełnić niedobór kolagenu w skórze, ale i dostarczymy jej dodatkowych składników odżywczych, które przywrócą jej elastyczność.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 224 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetykiPielęgnacja twarzy