Jak uchronić się przed zmarszczkami?

Jak uchronić się przed zmarszczkami?

Redakcja

2016-10-26

brak komentarzy

Zmarszczki. Do tej pory nie miałaś z nimi problemu. Chcesz wiedzieć, jak przedłużyć ten błogostan? Zapewnij swojej skórze odpowiednią ochronę i pielęgnację, a problem nie pojawi się jeszcze przez długi czas!

Codzienna pielęgnacja

Częste wizyty w salonie piękności nie są konieczne. Wystarczy regularne dbanie o cerę za pomocą odpowiednio dobranych, dobrej jakości kosmetyków. Zacznij od oczyszczenia skóry. Do tego celu użyj mleczka lub płynu micelarnego do cery suchej i wrażliwej. Następnie wykonaj tonizację skóry i przejdź do aplikacji kremu. Jaki kosmetyk będzie najlepszy? Oczywiście ten o wysokiej wchłanialności, zawierający kolagen i kwas hialuronowy. Warto również na kremowych etykietach znaleźć maksimum naturalnych składników nawilżających, takich jak oleje roślinne. Nie zapominaj o cennych właściwościach peelingu. Dzięki niemu złuszczysz martwy naskórek i sprawisz, że składniki aktywne będą się wchłaniały lepiej. 

Ćwicz mięśnie twarzy

Czy wiesz, że o stopniu powstawania zmarszczek decyduje również jakość mięśni twarzy? Te, które są osłabione, nie podtrzymują odpowiednio skóry. Staje się ona cieńsza i bardziej wiotka. Oto zestaw ćwiczeń, które zapewnią Twojej twarzy młodszy wygląd:

- czoło – opuszkami palców wskazujących i kciuków dotknij czoła, a następnie delikatnie rozciągaj skórę (palcami wskazującymi do góry, kciukami do dołu);

- oczy – umieść po 3 palce obu rąk pod oczami, zamknij oczy i uciskaj skórę przez 10 sekund;

- usta – wciągnij policzki i wydmij usta (chodzi o tzw. rybkę), a następnie spróbuj rozciągnąć je jak do uśmiechu.

Ochrona przed słońcem

Czy wiesz, że gdyby Twoja skóra nie była wystawiana na działanie promieni słonecznych, pierwsze zmarszczki pojawiałyby się na niej nie w wieku 30, ale 60 lat? Promienie ultrafioletowe UVA i UVB powodują pogorszenie stanu włókien kolagenowych, które są naturalnym rusztowaniem, zapewniającym skórze jędrność i elastyczność. Właśnie dlatego tak ważna jest ochrona przed słońcem. Zapewnią ją nie tylko kremy z filtrem, ale także przebywanie w półcieniu parasola lub nakrycie głowy z daszkiem. Pamiętaj jednak, że ochrona przed słońcem nie jest istotna jedynie w letnich miesiącach, ale przez cały rok. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 194 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KosmetykiDomowe kosmetykiPielęgnacja twarzy