Jak pielęgnować dłonie latem?

Jak pielęgnować dłonie latem?

Redakcja

2016-08-09

brak komentarzy

W okresie letnim nasze ręce, analogicznie jak całe organizm, wystawione okazują się na negatywne właściwości promieni słonecznych. Aby zredukować ich negatywne właściwości, zaleca się do wakacyjnej apteczki wrzucić ochronny krem do rąk a także zestaw do manicure'u.

Dłoniom szkodzi długie moczenie w wodzie a także zbyt częste opalanie. Promienie słoneczne zdecydowanie przyśpieszają starzenie się cery a także powodują przebarwienia, woda pogarsza a także matowi paznokcie, oraz wypłukuje z cery tłuszcze wchodzące w skład jej naturalnego płaszcza ochronnego. W okresie letnim trudno wyeliminować problem wystawiania się na słońce lub odmówić sobie pływania w morzu czy basenie, można zaś zmniejszyć ich niezdrowy wpływ. Jak? Właściwie pielęgnując a także zabezpieczając ręce.

Pielęgnacja rąk

Jeżeli pragniesz mieć zadbane ręce, zapomnij o myciu ich w ciepłej wodzie, która rozrzedza mieszczące się na powierzchni cery ochronne lipidy. Zaprzyjaźnij się także z kremem do rąk. Skuś się na kosmetyk z witaminami, mocznikiem a także filtrem UV. W okresie letnim lepiej sprawdzają się kremy o lżejszej konsystencji – choćby przy olbrzymiej temperaturze nie wywołują uczucia lepkości. Tak rzeczywiście zatem powinnaś smarować ręce po każdym myciu, ale jeżeli nie bywa to niewykluczone, aplikuj krem bezpośrednio przed pójściem spać. Raz tygodniowo świetnie okazuje się wykonać dłoniom peeling, którzy wyrówna kolor cery. W kwestii gdy ręce obligują do intensywnej odnawiania, przykładowo po żmudnym kontakcie z detergentami, możesz położyć na nie maseczkę. Sprawdzi się ta kupiona w sklepie, ale można także wykonać kosmetyk na własną rękę. Świetny znaczenie na skórę posiada przykładowo papka z płatków z owsa z niewielką ilością wit. A+E.

Odnowa w gabinecie - kąpiel parafinowa

Po peelingu nakładany okazuje się suplement odżywczy, następnie zanurzasz ręce w gorącej parafinie a także wkładasz rękawiczki (wartość 30-40 zł).

Sposób na zabrudzenia

Jeżeli pojawią się na rękach plamy po owocach, rozetrzyj na skórze parę kropli soku z cytryny lub szczyptę kwasku cytrynowego.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 185 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sposoby na zmarszczkiDomowe kosmetyki