Jak działa suchy szampon?

Jak działa suchy szampon?

Redakcja

2016-12-19

brak komentarzy

Mycie, suszenie, rozczesywanie, układanie... Pielęgnacja włosów zajmuje nam najczęściej dużo czasu, którego, na nieszczęście, nie zawsze posiadamy pod dostatkiem. Zdarza się, że odświeżenie jest nam niezbędne błyskawicznie, a my z różnorodnych powodów nie możemy sobie na to w danej chwili pozwolić. Zbawieniem z tych typowo damskich tarapatów okazuje się suchy szampon – kosmetyk doskonały również dla zabieganej bizneswoman, oraz zamiłowanej globtroterki.

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon to nowoczesna opcja dla klasycznego preparatu oczyszczającego, jakiego użycie nie wymaga wody. To doskonałe rozwiązanie dla osób, których włosy wymagają błyskawicznego odświeżenia w sytuacji, gdy warunki niezupełnie na to pozwalają. Najczęściej jest on ogólnodostępny w dwóch, poręcznych w aplikacji formach – aerozolu bądź sypkiego pudru.

Na czym polega jego działanie?

W skład suchych szamponów wchodzą głównie naturalne substancje, wobec tego używanie go w racjonalnych proporcjach jest bezpieczne również dla samych włosów, oraz skóry głowy. Przeważnie możemy odnaleźć w nim skrobię kukurydzianą lub ryżową, których zadaniem jest absorpcja nadwyżki zgromadzonego na pasmach sebum. Razem z nim są eliminowane zanieczyszczenia innego rodzaju – resztki produktów do stylizacji czy zmagazynowany na ich wierzchniej warstwie kurz. W ten sposób włosy już po kilku chwilach odzyskują swój blask i stają się gotowe do kolejnej stylizacji.

Wybór suchego szamponu okazuje się zależny od osobistych oczekiwań – tak, jak w kwestii innych produktów kosmetycznych dedykowanych pielęgnacji włosów trzeba sugerować się głównie ich kondycją i potrzebami. Jeśli są one pozbawione objętości, to dobrze wybrać preparat z efektem „push up”, jeżeli naszym kłopotem bywa nadmiar wytwarzanego sebum, postawmy na szampon do włosów przetłuszczających się, zaś w sytuacji, gdy brakuje im energii, sięgnijmy po ten bogaty w wyciągi z roślin – pokrzywy bądź owsa.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 190 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki