Domowy tonik na zaskórniki: aspirynowy i solno-jodynowy

Domowy tonik na zaskórniki: aspirynowy i solno-jodynowy

Redakcja

2016-12-25

brak komentarzy

Ogromne, nieestetyczne, czarne wągry spędzają Ci sen z powiek? Powiedz temu dość. Oto przepis tonik na zaskórniki, dzięki któremu nareszcie się ich pozbędziesz.

Nie możesz patrzeć z lustrze na swój nos, brodę, czoło czy policzki, na których pełno czarnych kropek? Domowy tonik na zaskórniki spowoduje, że Twoja skóra znowu będzie jedwabista w dotyku, a wągry nie zeszpecą już nigdy makijażu.

Wągry dokuczając zwłaszcza młodym dziewczynom o cerze tłustej lub mieszanej, choć całkowicie od nich wolne nie są nawet panie z cerą suchą. Domowe sposoby na zaskórniki powinny zapobiegać zatykaniu się ujścia mieszka włosowego (który jest miejscem lokalizacji gruczołu łojowego), jeśli będziemy stosować je regularnie. Zacznijmy od cotygodniowych peelingów, ziołowej parówki oraz kompresów. Pomoże też z pewnością stosowany minimum dwa razy dziennie domowy tonik na zaskórniki. Zrobisz go na dwa sposoby.

Tonik z soli i jodyny

Oczyszczający pory tonik z soli i jodyny przygotujesz z następujących produktów:

  • ¼ filiżanki ciepłej wody,

  • łyżeczka soli,

  • 3 krople jodyny.

Przepis na ten domowy tonik na wągry jest prosty. Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki i gotowe! Zanim oczyścisz twarz domowym kosmetykiem, rozgrzej ją nakładając ciepły kompres (uważaj, żeby nie był zbyt gorący, bo poparzysz twarz). Pozostaw go na buzi na 2 minuty. Następnie nasącz wacik kosmetyczny w toniku i przemyj nim miejsca z zaskórnikami. Za pomocą mikstury zyskasz stopniową poprawę widoczności zaskórników bez podrażniania cery.

Tonik z aspiryny

Podobnym sposobem przyrządź i stosuj tonik aspirynowy (użyj albo aspiryny, albo polopiryny). 10-15 tabletek aspiryny wrzuć do butelki wody (1l). Tonik możesz przechowywać w lodówce nawet przez kilka tygodni.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 227 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KosmetykiDomowe kosmetykiPielęgnacja twarzy