Domowy pedikiur w 9 krokach

Domowy pedikiur w 9 krokach

Redakcja

2016-08-09

brak komentarzy

Piękny wygląd stopom zapewni właściwie wykonany pedikiur. Nie okazuje się to trudne, jeżeli wiesz, jak postępować. Pielęgnację stóp rozpocznij od „obróbki” na sucho.

Domowy pedikiur - krok po kroku

Krok 1

Tarką do pedikiuru, która przypomina pilnik pokryty papierem ściernym, usuń grubą skórę na piętach, palcach a także podeszwach. Eksperci odradzają tarki metalowe i pumeksy, bo owe początkowe ranią skórę, a drugie okazują się siedliskiem drobnoustrojów. Jeśli skóra na piętach popękała, tarkę prowadź wzdłuż pęknięć. Nigdy inaczej, bo powiększysz ranki.

Krok 2

Wymocz stopy przez 10–15 min. (chorzy na cukrzycy jedynie 5 min.). Zbyt długa kąpiel bezcelowo rozpulchnia skórę a także sprzyja jej przesuszeniu. Woda musi okazać się ciepła, ale nie gorąca, bo to także wpływa na wysychanie cery. Do wody możesz dorzucić musujące suplementy, pachnącą sól, oliwę lub wlać nieco płynu do kąpieli. Kilka kropli olejku miętowego lub herbacianego spowoduje, że kąpiel podziała odprężająco.

Krok 3

Następny etap to obcinanie paznokci. Wymoczone znajdują się sprężyste, dzięki czemu łatwo je wymodelować. Obcinanie suchych grozi ich ukruszeniem lub pęknięciem. Najdogodniej nadaj paznokciom czysty, nieco kwadratowy kształt a także nie zaokrąglaj zbytnio brzegów.

Krok 4

Gdy stopy znajdują się jeszcze wilgotne, odsuń skórki, które zarastają na płytkę. Użyj do tego patyczka, dłutka lub kopytka – można je nabyć w każdej drogerii. Ręcznikiem pozwalają się posłużyć panie, które posiadają cienkie skórki. Jeżeli powstaną jakieś zadziorki, subtelnie usuń je cążkami.

Krok 5

Gdy stopy podeschną, pora opiłować paznokcie, swobodnie szklanym pilnikiem. Błędem okazuje się piłowanie mokrych, bo rozwarstwiają się a także strzępią.

Krok 6

Gdy stopy znajdują się już suche, jeszcze raz sięgnij po tarkę. Tym razem spożytkuj owe stronę, która posiada drobniejsze ziarno. To pozwoli osiągnąć doskonale jędrną skórę na piętach a także palcach. Zamiast tarki możesz użyć pilingu do stóp. Po zabiegu jeszcze raz opłucz stopy a także pieczołowicie wytrzyj je ręcznikiem.

Krok 7

Dobrze wysuszone paznokcie możesz pomalować. Przed nałożeniem emalii musimy je odtłuścić zmywaczem bez acetonu a także osuszyć. Pierwszą warstwą musi okazać się fluid (baza), który spowoduje, że lakier lepiej się utrzyma, a płytka nie będzie przebarwiona po użyciu ciemnej emalii.

Krok 8

Malowanie rozpocznij od środka płytki paznokcia, a następnie uzupełnij boki. Nadmiar lakieru z cery wokół paznokci łatwo usunąć specjalnym korektorem lub patyczkiem kosmetycznym nasączonym zmywaczem do paznokci. Pierwsza warstwa emalii musi okazać się położona bardzo pieczołowicie. To ona decyduje o rezultacie. Gdy lakier wyschnie, możesz zaaplikować drugą barierę, a na koniec najlepszy utwardzacz.

Krok 9

Ważnym zabiegiem okazuje się nawilżanie. Najdogodniej użyć kremu odżywczego lub nawilżającego do stóp. Jeżeli skóra okazuje się sucha, warstwa kremu musi okazać się gruba. Stopy owiń folią, po godz. zdejmij ją a także – nie ścierając resztek kremu – włóż bawełniane skarpetki.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 201 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Domowe kosmetyki