Domowe odżywki do włosów

Domowe odżywki do włosów

Redakcja

2016-10-10

1 komentarz

Spraw, by każdorazowe mycie włosów stało się relaksującym rytuałem pielęgnacyjnym. Z pewnością pielęgnacja przyniesie jeszcze więcej satysfakcji i przyjemności jeżeli samodzielnie przygotujemy kosmetyki. Dlatego dziś mamy dla Was najlepsze domowe odżywki do włosów.

Nie porzucaj pomysłu samodzielnego przygotowania kosmetyku, tylko dlatego, że wymaga to czasu. Okazuje się, że jeżeli same zadbamy o to, by nasze pasma otrzymały to, co najlepsze już po krótkim czasie odpłacą się nam świetną kondycją. A to wszystko bez potrzeby używania wielu kosmetyków bogatych w substancje chemiczne.

Domowa odżywka do włosów z olejem kokosowym

Odżywka na bazie oleju kokosowego aktywuje cebulki włosa i wygładza pasma zniszczone kąpielami słonecznymi. Do przygotowania odżywki potrzebujemy: 

  • 1/3 szklanki oleju z awokado
  • szklankę oleju kokosowego
  • łyżeczkę olejku lawendowego
  • łyżeczkę olejku rozmarynowego

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki umieść w mikserze i dokładnie ze sobą wymieszaj bądź ubij za pomocą trzepaczki do jaj. Pamiętaj, by substancje zachowały swój płynny charakter. Odżywkę nakładaj bezpośrednio na włosy, potrzymaj kilka minut i spłucz pod letnią wodą. 

Domowa odżywka z rozmarynem bez spłukiwania

Jeżeli włosy wymagają natychmiastowej regeneracji, a Ty nie masz czasu, by czekać na efekty tygodniami, postaw na odżywkę z rozmarynem bez spłukiwania. Do jej przygotowania będziesz potrzebowała 8 gałązek rozmarynu i 3 szklanki wody. 

Sposób przygotowania

Do garnka wlej wodę i doprowadź do wrzenia, a następnie wrzuć gałązki rozmarynu. Po upływie minuty zmniejsz ogień i gotuj przez kolejne 15 minut. Odstaw garnek z wodą i rozmarynem na noc. W tym czasie woda zmieni kolor na ciemnobrązowy, zaś na jej powierzchni wytworzy się naturalny olej. Całość przelej do butelki i stosuj po umyciu włosów. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 172 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

michaljablonski79

2016-10-14 06:25:03


olej kokosowy - ostatnio dużo się o nim słyszy w kontekście pielęgnacji włosów

KosmetykiDomowe kosmetyki