Dobry sposób na łupież

Dobry sposób na łupież

Redakcja

2018-05-09

brak komentarzy

Jasne płatki opadające z włosów na ramiona to łupież. I choć nie jest on w żaden sposób ryzyko naszego organizmu, jest w stanie przyczynić się do kompleksów. Jest mało ładny, a widoczność na stroju może efektywnie odebrać stuprocentową pewność siebie. W związku z tym trzeba poznać sposoby, które pozwolą zawsze walczyć się z łupieżem.

Szampony przeciwłupieżowe

Wojnę z łupieżem najdogodniej zacząć od adekwatnej pielęgnacji włosów oraz ciała głowy. Chodzi głównie o wykorzystanie szamponów przeciwłupieżowych. Mimo wszystko nie tych sklepowych, ale medycznych - ogólnodostępnych tylko w punktach aptecznych (całe szczęście nie na receptę).

Efektywne szampony przeciwłupieżowe pomagają głównie na źródło problemów. Dzięki cechom przeciwgrzybicznym, uszkadzają drożdżaki odpowiedzialne za tworzenie się łupieżu.

Chcąc posiadać stuprocentową pewność, że preparat poskutkuje, trzeba sugerować się jego składem. Bazą efektywności szamponu przeciwłupieżowego jest ketokonazol. Pozytywne rezultaty powodują suplementy stanowiące mieszankę ketokonazolu z klimbazolem.

By szampony przeciwłupieżowe miały szansę zadziałać, należy precyzyjnie wsmarować je w skórę głowy i poczekać parę min.. Nazbyt błyskawiczne spłukanie włosów może zredukować efektywność medykamentu. Dobrze wiedzieć też o systematycznej nałożeniu szamponu - zgodnie z poleceniami wytwórcy.

Naturalne metody na łupież

Równolegle ze używaniem szamponów przeciwłupieżowych da się poddać się leczeniu wykorzystującej naturalne sposoby.

Jedną z potrzeby jest wykorzystanie oliwki salicylowej. To kwas salicylowy o zawartości 5%, który posiada oddziaływanie złuszczające. Eliminuje obumarłe komórki skóry, pozostawiając skórę głowy doskonale gładka. By umocnić efektywność oliwki salicylowej, należy nieco ją podgrzać. Po nałożeniu zaleca się precyzyjnie rozmasować skórę głowy, a później owinąć folią (konkretnym czepkiem fryzjerskim) i ściereczką.

W bitwie z łupieżem udzielić pomocy może także czosnek. Obecne w nim elementy przejawiają oddziaływanie aseptyczne. Trzeba rozgnieść 2 ząbki czosnku, a nastepnie zmieszać je z ciepłą (1 szklanka). Tak naszykowany roztwór należy precyzyjnie wetrzeć w skórę głowy. Po 5 minutach włosy trzeba przepłukać lekkim szamponem.

Gdy konsultacja u specjalisty chorób skórnych jest wymagana?

Jeśli łupież, mimo aplikowania licznych technik, nie chce zniknąć lub się nasila, opłaca się wybrać się do specjalisty chorób skórnych. Ekspert właściwie zbada powód dolegliwości, a nastepnie zaleci właściwą leczenie.

W kuracji łupieżu zwykle używa się kremy oraz maści obejmujące między innymi siarczek selenu, dziegcie, pirotynian cynku, związki imidazolowe. W poszczególnych sytuacjach obowiązkiem jest wykorzystanie maści sterydowych.

Łupieżu nie można lekceważyć. Długotrwale nieleczony może niejako przyczynić się choćby do intensywnego wypadania włosów. Opłaca się przedsięwziąć samodzielną wojnę z dolegliwością lub odnaleźć rekomendowane gabinety dermatologiczne.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 174 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki