Dermabrazja kontra rozstępy

Dermabrazja kontra rozstępy

Redakcja

2017-01-04

brak komentarzy

Dermabrazja to przetestowany środek na rozstępy. Dzięki niej pozbędziemy się nie wyłącznie nowo powstałych modyfikacji dermatologicznych, lecz także starych, białych lub perłowych blizn, a choćby szerokich a także najgłębszych rozstępów po ciąży. Zobacz, jak się pozbyć rozstępów a także kiedy przeprowadzić dermabrazję mechaniczną, a gdy laserową.

Dermabrazja okazuje się bardzo efektywnym środkiem na rozstępy

 Dermabrazja to głęboki peeling mechaniczny, który polega na kontrolowanym, mechanicznym ścieraniu naskórka a także górnych warstw cery dobrej aż do naczyń krwionośnych. W zawiązku z tym dermabrazja okazuje się jednym ze skuteczniejszych środków na usunięcie nieładnych rozstępów, lecz także blizn potrądzikowych czy blizn pooperacyjnych.

Rodzaje rozstępów

Rozstępy to blizny w formie wrzecionowatych pasm, które tworzą się na skórze piersi, talii, ud a także pupy wskutek ciąży, nadmiernego tycia w krótkim okresie, oraz wskutek modyfikacji hormonalnych a także skłonności genetycznych.

Czerwone, fioletowe lub różowe zabarwienie "niteczek" oznacza, że okazuje się to początkowy etap rozwoju blizn. Tego rodzaju rozstępy eliminuje się najłatwiej.

Białe lub perłowe pręgi oznaczają uformowane już blizny. Przy dotyku dostrzegalnie wyczuwa się ubytek cery a także wszystkie nierówności. Tego rodzaju rozstępy okazują się dość trudne do zniwelowania. Po ciąży - powstają zwłaszcza na brzuchu, znajdują się dłuższe a także szersze aniżeli inne typy rozstępów (ok 1-2 cm).

Dermabrazja mechaniczna na rozstępy

Dermabrazja mechaniczna okazuje się przeznaczona do likwidacji świeżych, a zatem płytkich a także zdecydowanie bardziej wrażliwych na właściwości zabiegu rozstępów.

Jak prezentuje się zabieg?

Przed zabiegiem specjalista wykonuje ogrom z substancją znieczulającą. Dermabrazję mechaniczną wykonuje się bardzo często przy użyciu ostrej szczoteczki lub wirującej tarczy, która okazuje się pokryta specjalnym papierem ściernym. W ten sposób w okresie kilkunastu min. zachodzi złuszczenie wszystkich warstw cery, aż do cery dobrej a także stymulacja do produkcji włókien kolagenowych a także elastyny. Na zakończenie zabiegu specjalista przykrywa skórę specjalnymi opatrunkami. Zabieg trwa mniej więcej 60 minut a także pochłania ok. 3 tys. zł.

Po zabiegu dermabrazji

Po zabiegu tworzy się obrzęk a także ból, które utrzymują się zazwyczaj mniej więcej 2 tygodni. Nowy naskórek pojawia się po kilkunastu tygodniach. W tym okresie o skórę trzeba dbać według założeń specjalisty, by nie pozostała blizna.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 281 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki