Czy warto farbować włosy na wakacje?

Czy warto farbować włosy na wakacje?

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Niejedna z nas przed wyjazdem na urlop planuje odświeżyć kolor, tak aby ładnie prezentował się na naszych włosach na wakacjach. Jednak nie jest to końca dobre rozwiązanie. Latem, kiedy słońce grzeje najmocniej narażamy swoje włosy na przesuszenie i osłabienie. Farbwanie wspomoże tylko ten efekt. Czy warto zatem farbować włosy na wakacje? 

Szkodliwe działanie farby

Farbowanie włosów pobudza ich podatność na słońce. Bezpośrednio przed podróżą na wakacje lepiej nie farbować oraz nie rozjaśniać włosów. Taki zabieg zawsze bardziej je przesusza, sprawia, ze włosy słabiej bronią się bezpośrednio przed działaniem słońca. Oprócz tego, jeżeli planujesz spędzić całe dnie na plaży, to kolor i tak nieco wyblaknie, zatem nie opłaca się marnować czasu a także oszczędności. Jednak gdy już ufarbowałaś włosy, nie zapominaj, że przetworzony pigment nie broni w takim samym stopniu jak naturalny, nawet jeżeli zdecydowałaś się na ciemny kolor. W związku z tym na plażę całkowicie niezbędne okazują się produkty z filtrem UV. Do mycia możesz korzystać z klasycznego szamponu do włosów farbowanych, chociażby w drogeriach są już ogólnodostępne profesjonalne serie po słońcu do tego rodzaju włosów.

Jeśli jednak nie zrezygnujesz z farby

Jeżeli pomimo zastrzeżeń, zdecydujesz sie na pofarbowanie włosów na wakacje, postaraj się selekcjonować kolory w ciepłych barwach. Zrezygnuj mimo wszystko z czerwieni a także mocnych rudości, które błyskawicznie płowieją a także powodują, że włosy wyglądają fatalnie. W okresie letnim najlepiej prezentują się zdrowe odcienie: złoty blond a także brąz. Zrezygnuj zupełnie z chłodnych odcieni. We wnętrzu włosa bywa znaczna przewaga ciepłych pigmentów, wobec tego wdrażanie do nich fioletu lub czerni okazuje się nienaturalne, a ich wypłukiwanie niezmiennie pozostawia dziwny rezultat. Nie przyciemniaj włosów zdecydowanie bardziej aniżeli o 1 ton. W trakcie wakacji używaj kosmetyków do stylizacji włosów na bazie olejków. Ich formuła otula powierzchnie włosa a także efektywnie broni je bezpośrednio przed wypłukaniem odcienia. Przed podróżą wzmocnij włosy, korzystając z zabiegu, który wypełni w nich potencjalne ubytki. Polecany jest tutaj zabieg z hydrolizowaną keratyną, która je świetnie nawilża a także wygładza. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 234 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki