Cupuacu i kombo, czyli jakie masła do ciała wybrać?

Cupuacu i kombo, czyli jakie masła do ciała wybrać?

Redakcja

2016-09-06

brak komentarzy

W każdej drogerii ogólnodostępnych jest wiele różnorodnych maseł do ciała, ale dobrze przykuć szczególną uwagę na kosmetyki naturalne. Ekologiczne masła kosmetyczne składają się z roślinnych tłuszczy, przez co okazują się bezpieczne oraz bardzo efektywne. Jakie ekologiczne masło do ciała wybrać?

Masło cupuacu

Masło cupuacu jest dość podobne do masła kakaowego, bo również pozyskiwane jest z drzewa kakaowca, lecz innej odmiany. Owoce cupuacu pochodzą z dziko rosnących drzew z rejonu Amazonii. Masło posiada świetny aromat (wyczuć można woń ananasa oraz czekolady) i jasny kolor. Efektywnie nawilża oraz tworzy na skórze barierę ochronną. Może być używane do wszystkich rodzajów cery, również delikatnej oraz atopowej. Bardzo dobrze natłuszcza, polepsza elastyczność oraz broni bezpośrednio przed wiotczeniem związanym ze starzeniem się skóry.

Masło kombo

Masło kombo to następny doskonały produkt wywodzący się z Afryki. Wytwarza się je z owoców drzewa o nazwie muszkatołowiec afrykański. Łatwo odróżnić taki produkt, bo posiada ciemnobrązowy, prawie czarny kolor oraz orzechowo-korzenny aromat. Wspaniale sprawdza się nie jedynie do pielęgnacji cery, ale także uśmierza bóle mięśni oraz stawów. Może być używane przez osoby chorujące na artretyzm oraz reumatyzm. Cechuje się także tym, że działa aseptycznie i przeciwgrzybicznie.

Zobacz też, jak ochronić skórę dłoni przed starzeniem się

Większość maseł do ciała ogólnodostępnych w drogeriach wystarczy rozsmarować na skórze ciała oraz cierpliwie poczekać, aż do momentu wchłonięcia. Z kolei ekologiczne kosmetyczne masła trzeba uprzednio ogrzać przez chwilę w dłoniach, a dopiero następnie nałożyć na poszczególne części ciała. Można je aplikować także na stopy. Nie zapominajmy zwłaszcza o tych partiach ciała, które są wystawione na przesuszenie, a więc o kolanach oraz łokciach.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 210 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

KosmetykiDomowe kosmetyki