Co wpływa na suchość cery?

Co wpływa na suchość cery?

Redakcja

2016-12-19

brak komentarzy

Narzekasz na suchą skórę? Na jej stan wpływa kilka istotnych czynników.

Bagatelizowanie stresu

Liczne eksperymenty zaświadczają, że dolegliwości ze skórą zazwyczaj chodzą w parze z silnym stresem. Osoby, które łatwiej podlegają presji zadań, terminów, czy też nie zawsze uzasadnionej krytyki, zdecydowanie częściej doznawają kłopotów z tkanką skórną. Dzieje się tak choćby w kwestii łuszczycy. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy silne doznania psychiczne mogą spowodować dolegliwość, ale nie ulega wątpliwości, że mogą przybliżyć nas do wzmocnienia jej symptomów.

Ćwiczenia odprężające, joga, hobby, dodatkowy czas przeznaczony na własne zainteresowania – to wyłącznie przykłady technik, które pomogą Ci pozostawić w tyle trudne sytuacje w domu lub w pracy. Nie bój się również podzielić swoimi problemami z innymi i prosić innych o pomoc.

Bywanie w pomieszczeniach ogrzewanych

Jeżeli w domu, w biurze lub w innym miejscu, w którym bywasz przynajmniej parę godzin na dobę powietrze jest wysuszone, będzie to miało znaczenie dla kondycji cery. Jeżeli organizmowi zaczyna doskwierać brak wody, w pierwszej kolejności pobiera ją ze skóry oraz błon śluzowych. W związku z tym skóra odwadnia się jako pierwsza.

Zakładanie ubrań podrażniających skórę

Być może najbardziej błahym, a mimo wszystko groźnym działaniem pogarszającym stan Twojej cery, bywa zakładanie ubrań, które są drapiące lub zbyt ciasne.

Prawdopodobne, że wydaje Ci się to błahym „grzechem” przeciw pięknej skórze, ale jeżeli Twoje ulubione ubrania zazwyczaj hamują dostęp powietrza do skóry, lub przez wiele godzin na dzień podrażniają ciało szorstkimi lub gryzącymi tkaninami, nie zostaje to bez wpływu na zdrowy oraz ładny wygląd naskórka.

To prawda, że na stan Twojej cery wpływ mogą mieć skłonności genetyczne lub proces starzenia. Prawdopodobne jednak, że niezależnie od naturalnych czynników, Twoja skóra byłaby zdecydowanie lepiej nawilżona, gdybyś nie popełniała poszczególnych grzechów. Jakich?

Zła dieta

Czy wiesz, że zasadniczym czynnikiem kłopotów z suchą tkanką skórną może okazać się niewłaściwa dieta? Im dokuczliwsze masz dolegliwości, tym bezwzględniej powinnaś podejść do tematu zdrowego żywienia.Osoby mające problemy z suchą tkanką skórną muszą pilnować właściwego nawodnienia ciała oraz każdego dnia wypijać najmniej 2 litry wody mineralnej. Oprócz tego w codziennym menu zaleca się zwrócić uwagę na ilość i jakość tłuszczów. Masło, tłuste mleko, tłuste szynki oraz mięso (przykładowo mięso wieprzowe) muszą być przyjmowane w niewielkich ilościach. Na pewno korzystniejszy wpływ na zdrowie posiadają nienasycone tłuszcze, obejmujące kwasy omega-3. Odnajdziemy je między innymi w tłustych morskich rybach oraz olejach pochodzenia roślinnego.

Jeżeli pragniesz, by Twoja zbilansowana dieta służyła pięknej skórze, nie zapomnij o jajkach, owocach ani warzywach. Szczególnie odżywcze są sałaty, avocado, oliwki, migdały oraz orzechy. Zadbaj również o zapewnianie organizmowi ciemnego chleba i gruboziarnistych kasz, chudego nabiału, zaś żółty ser spożywaj w symbolicznych ilościach. Stroń od słodkości, trunku oraz papierosów, a przede wszystkim żywności wysoko przetworzonej,  która posiada dużą ilość soli i glutaminianów.

Nieodpowiednia pielęgnacja

Jeżeli masz problemy z tkanką skórną, zwróć uwagę na mydło, jakiego używasz. Nieodpowiednie środki do mycia mogą bardzo przesuszać skórę. Dbając o właściwe nawilżenie, używaj również właściwych kremów – unikaj takich, które posiadają alkohol i silne składniki aromatyczne. Warto stosować odpowiednie kremy, ale nie zapominajmy, że to załatwi nam wyłącznie 20% kłopotu suchej cery. W takim dokładnie stopniu za nawilżenie cery jest odpowiedzialna jej warstwa wierzchnia, a więc naskórek.  

Zbyt długi kontakt z wodą

Możesz uważać, że dla suchej cery nie ma nic korzystniejszego aniżeli długa kąpiel… To błąd! Nic tak nie wysusza cery jak właśnie długi kontakt z wodą, tym bardziej jeżeli jej temperatura okazuje się wysoka. Zdecydowanie korzystniejszy będzie błyskawiczny prysznic lub kąpiel w gorącej wodzie. Po oczyszczeniu pieczołowicie wytrzyj ciało delikatnym ręcznikiem.

Złe stosowanie witamin

Skóra będzie zdrowsza, jeżeli zaspokoisz zapotrzebowanie organizmu na witaminy oraz składniki mineralne, jedząc przykładowo właściwe jarzyny oraz świeże owoce. Dla cery bardzo istotna okazuje się witamina A, ale jej branie w formie tabletek, z uwagi na łatwe gromadzenie się  wewnątrz organizmu, wymaga ogromnej rozwagi.

Deficyt witaminy A prowokuje rogowacenie oraz złuszczanie się cery. Ale przedawkowanie może przyczynić się do wprost katastrofalnej suchości cery oraz błon śluzowych, ich spękania, owrzodzeń, przebarwień, świądu, a nawet do łysienia. Dodatkowo stosowanie zbyt ogromnej  ilości witaminy A działa niekorzystnie na wątrobę, a świetnie działająca wątroba jest niezbędna, żeby skóra była w dobrym stanie oraz ładnie prezentowała się.

W kwestii problemów z wątrobą można sięgać po dobrej jakości suplementy diety, które będą aktywować komórki wątroby do efektywnej pracy oraz wspomogą w detoksykacji całego organizmu. Zwłaszcza efektywna okazuje się wit. B13 (obecna między innymi w kobylim mleku) i standaryzowane wyciągi roślinne, przykładowo z ostropestu plamistego, mniszka lekarskiego oraz karczocha.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 237 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Kosmetyki