Co powoduje zmarszczki?

Co powoduje zmarszczki?

Redakcja

2016-11-13

brak komentarzy

W wielu wiadomościach i praktycznie na każdym kobiecym forum internetowym pojawiają się pytania kobiet o odpowiedni krem, sposoby pielęgnacji i patenty na likwidację zmarszczek. Większość z nich zaczyna się z podobny sposób:

„Czy już mam stosować krem na zmarszczki jak dopiero co skończyłam 25 lat?”

„Jakim cudem zmarszczki pojawiły mi się tak szybko?

„Wyglądam jak siostra mojej mamy! Co zrobić, aby zniknęły zmarszczki?”

To oczywiście początek długiej listy wątpliwości i pytań, które dzisiaj postaramy się rozwiać. Warto jednak wiedzieć, że skuteczny sposób na walkę z niedoskonałościami to nie tylko kuracja, która likwiduje skutki starzenia, ale również przeciwdziałanie ich powstaniu w młodym wieku. 

Dlaczego mamy zmarszczki?

Przyczyn pojawienia się zmarszczek jest naprawdę bardzo dużo. Z jednej strony można mówić o czynnikach genetycznych, zaś z drugiej o zewnętrznych właściwościach. Okazuje się, że wpływ na ich pojawienie się ma nawet… grawitacja!

Co powoduje zmarszczki?

  • promieniowanie słoneczne
  • klimatyzacja
  • zanieczyszczenia atmosferyczne
  • brud i kurz
  • woda chlorowana
  • kosmetyki (zwłaszcza oparte na alkoholu)
  • ekstremalne temperatury (wysokie latem / niskie zimą)

Lista jest długa, a to jedynie jej początek. Indywidualnych czynników, które sprzyjają pojawieniu się zmarszczek jest wiele i zapewne każda z kobiet mogłaby bez trudu dopisać do niej własne propozycje. Pytanie jest jedno - jak się ustrzec przed wszystkimi czynnikami, które zmarszczki wywołują? O ile po części możemy ograniczyć przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, to na pogodę czy zanieczyszczenia powietrza nie mamy najmniejszego wpływu. 

Dieta na zmarszczki

Pielęgnacja skóry nie zaczyna się jedynie w łazience, ale także w kuchni. Dlaczego? Okazuje się, że to co spożywamy na co dzień rzutuje na kondycję naszej skóry. Zadbajmy zatem o to, aby nasz jadłospis był zbilansowany i zróżnicowany. Wybierajmy produkty nieprzetworzone, stawiajmy na sezonowe składniki, a przede wszystkim unikajmy restauracji typu fast food. Niekorzystnie na nasz organizm rzutują dania tłuste i wysokokaloryczne. Nie zapominajmy także o właściwym nawodnieniu ciała. Wypijanie około 1,5 - 2 litrów wody w przeliczeniu na dzień zapewni nam odpowiednie nawodnienie organizmu, a dodatkowo zneutralizuje obecne w nim toksyny, które również przyczyniają się do nieuchronnego starzenia się. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Perle Bleue w promocji:
Perle Bleue
513 zł 237 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 196 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sposoby na zmarszczkiPielęgnacja twarzy