Białe zęby domowymi sposobami!

Białe zęby domowymi sposobami!

Redakcja

2017-01-04

brak komentarzy

Bazą ładnego uśmiechu są jasne zęby. Aby prezentowały się naprawdę doskonale, nie wystarczy systematyczne szczotkowanie – niektórym z nas przyda się teżwybielanie zębów w domu.

Pasty wybielające

Z telewizyjnych reklam stajemy się zachęcani do kupna coraz to nowych past wybielających – jedne wybielanie zębów w domu przywracają biel po paru tyg., inne choćby po 7 dniach. Zaleca się przetestować pastę wybielającą, ale należy wiedzieć, że wpłynie ona jedynie wówczas, gdy zęby będziemy myć po każdym kolejnym jedzenia, a co najmniej dwa na dzień – rankiem a także pod koniec dnia. POdczas okresu, jeżeli nie możemy umyć zębów, prawidłowo jest posiadać pod dłonią gumę do żucia, która pomaga pozbyć się osadów z zębów.

Żel wybielający

W punktach aptecznych zakupić można żel, który posiada w swoim składzie nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. To ta sama substancja, którą wybiela się zęby w gabinetach dentystycznych, z tą jednak różnicą, że żel do stosowania w domu ma niewielkie nasycenie substancji wybielającej. Z takiej przyczyny wybielanie zębów w czterech ścianach przy użyciu żelu może pomóc ci wybielić zęby jedynie o 3 odcienie, a nie aż o 10, jak to może mieć miejsce u stomatologa. Żel aplikuje się na parę minut na zęby przy użyciu dołączonego aplikatora a także należy to wykonywać dwa na dzień przez 2 tygodnie.

Paski wybielające

To łatwo dostępny przepis na wybielanie zębów w domu, ponieważ paski ogólnodostępne są w punktach aptecznych, hipermarketach, supermarketach kosmetologicznych. Ich aplikacja jest prostsza niż w razie żelu – zwyczajnie przykładamy je do zębów na pół godziny, dodatkowo dwukrotnie na dzień. Rezultaty można zaobserwować już po tyg., należy jedynie być ostrożni, by paski, nie zsuwały się w czasie wybielania, ponieważ rezultat może być niejednostajny.

Odpowiednie jedzenie

Jeżeli zamierzamy wyeliminować problem groźnych efektów ubocznych wybielania zębów, to opłaca się postawić na naturę. Rezultaty nie będą tak oszałamiające, wybielanie zębów u stomatologa jest efektywniejsze, lecz będzie to zdecydowanie bardziej zdrowe dla naszego uzębienia. Prezentujemy niżej parę elementów diety, które w naturalny sposób wybielają zęby.

Truskawki – owe smaczne owoce nie są jedynie pożywne, ale także nieco wybielają nasze zęby. Jest to możliwe dzięki zawartości... kwasu jabłkowego. Element ten jest obecny w truskawkach w dużych ilościach.

Pomarańcze – skonsumowanie jednej pomarańczy przez cały dzień (maksymalnie dwóch) przyczynia się do poprawy prezencji naszego uśmiechu, dzięki obecności cytrynowego kwasu zęby robią się bielsze. Nie zapominajmy mimo wszystko, by nie przewyższyć rekomendowanej dawki, bo przedstawiony kwas może naruszyć szkliwo zębów.

Orzechy – twarde składniki, jak przykładowo orzechy, subtelnie ścierają wierzchnią warstwę zębów, a przez to ułatwiają redukcję kamienia nazębnego.

Mleko oraz produkty mleczne – każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że składniki świetnie wpływają na stan naszych zębów. Obejmują wapń, który umacnia zęby. Dodatkowo mleko oraz jego przetwory obronią bezpośrednio przed rozwojem próchnicy, pomagają utrzymać piękny wygląd zębów.

Zanim jednak postawimy na zdrowe wybielanie zębów, zaleca się uprzednio skonsultować się ze swoim dentystą. Pamiętajmy, że to, co jednym służy, innym może sprawić kłopot.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Zdrowie