Ćwiczenia w mieszkaniu - na jakie sprzęty warto postawić?

Ćwiczenia w mieszkaniu - na jakie sprzęty warto postawić?

Redakcja

2016-10-06

brak komentarzy

Pomogą niewielkie modyfikacje w domowym treningu, by zyskał on na swojej intensywności. W co opłaca się zainwestować, by ćwiczenia w mieszkaniu doprowadziły nas do wymarzonego rezultatu - smukłej oraz zgrabnej postury?

Ręcznik i skakanka

Ręcznik z zajęciami kojarzy się tylko w przypadku wycierania potu z twarzy, ale może on także wspierać w stretchingu. W pozycji leżącej, utrzymując ręcznik w obu rękach, zaczep go za stopy oraz przyciągaj nogi do siebie – trenujesz dzięki temu ścięgno podkolanowe.

Skakanie na skakance tymczasem doskonale nadaje się do treningów koordynacyjnych i kardio. W 60 minut możesz zgubić choćby 700 kcal. Skacz na niej przez minutę oraz odpoczywaj przez 15 sekund – trening powtarzaj 4 razy. Jeżeli to za proste dla ciebie, skacz przez 3 minuty oraz relaksuj się przez 1, powtarzaj 4 razy. Jeżeli posiadasz dolegliwości ze stawami, skontaktuj się z lekarzem bezpośrednio przed startem treningów ze skakanką.

Makaron piankowy

Makaron piankowy może być wykorzystywany również poza basenem. Ułóż go na podłożu oraz ułóż się na nim, tak by znajdował się między twoimi łopatkami, pod karkiem. Nastepnie rozluźnij łopatki oraz opuść je na podłogę, by rozciągać tkankę mięśniową piersi. Utrzymuj się w takiej pozycji 2-3 minuty. Makaron piankowy możesz także użyć, by podkręcić aktywność ruchową własnych dzieci. Jest wielobarwny oraz miękki, dzieci będą chciały się nim bawić, a na dokładkę nie wyrządzą sobie jakiejkolwiek krzywdy.

Kij do treningów

Nie musisz posiadać profesjonalnego kija do treningów, wystarczy kij od miotły lub zbliżony. Używać go możesz do przysiadów, skrętów tułowia oraz licznych pozostałych treningów. W kwestii przysiadów trzymaj kij nad głową, by trenować nad mięśniami nóg, pupy oraz talii. Możesz także włożyć go na ramionach z tyłu oraz ćwiczyć skręty korpusu, by umocnić mięśnie skośne.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Form Explode w promocji:
Form Explode
297 zł 137 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 169 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Treningi