Ćwiczenia na jędrne pośladki

Ćwiczenia na jędrne pośladki

Redakcja

2016-09-11

1 komentarz

Według danych statystycznych 75% panów zwraca uwagę na jędrne pośladki u pań. Mimo wszystko znaczna część kobiet, obok wystającego brzucha, uważa je za swoją wadę. Całkowicie bez powodu. Kobiety z okładek czasopism nie chowają wielkich i wypukłych pośladków, są nawet te (Jennifer Lopez), które wyróżnik kobiecości ubezpieczają i to na istotną sumę 300 mln dolarów.

Podsumowanie? Koniec z kompleksami! Czas do pracy! Ty także możesz posiadać atrakcyjne pośladki!

Kobiece pośladki są wyposażone w ogromną ilość tłuszczowych komórek wobec tego, gdy przybieramy na wadze przede wszystkim tyje z całą pewnością ta partia ciała. Jeżeli dokonuje się to nagle, na skórze mogą objawiać się sinoczerwone bruzdy. Zazwyczaj na skórze występują nieduże krostki tzw. gęsia skórka.

Pupa okazuje się też najsłabiej ukrwioną partią ciała, a co więcej robota siedząca sprzyja zakłóceniom krążenia. Dlatego już jedynie 1 krok do "skórki pomarańczowej".

Jak wymodelować pośladki?

O jędrne pośladki możesz zadbać choćby w zaciszu własnego mieszkania. Gdy bierzesz prysznic zrób masaż wilgotną, sizalową rękawicą. Dynamicznie pocieraj pupę kolistymi ruchami, aż skóra się zaczerwieni. Potem nacieraj ją kostkami lodu przez 2 minuty. Analogicznie będą działać naprzemienne chłodne oraz gorące natryski. W trakcie nich krwionośne naczynia nagle się kurczą oraz rozkurczają. W ten sposób polepsza się dostawę tlenu do komórek, pobudza redukowanie tkanki tłuszczowej oraz umacnia tkanka łączna.

Najskuteczniejszy trening na pośladki:

Wypady

Stoisz prosto. Stopy rozstawione na odległość bioder. Robisz wykrok wprzód kładąc ręce na wysuniętym udzie. Plecy proste, klatka piersiowa wypięta do przodu. Z wdechem uginasz wyprostowaną nogę. Udo jest równolegle do gruntu. Kolano nie przekracza linii palców. Wytrzymaj parę sekund. Wróć po pozycji startowej. Powtarzaj parę razy.

Sprawdź także, jak ćwiczyć z taśmami TRX

Półprzysiady

Stoisz w rozkroku. Stopy ułożone na odległość bioder, palce na zewnątrz. Proste plecy, klatka piersiowa napięta. Z wdechem zrób półprzysiad, krzyżując ramiona bezpośrednio przed klatką piersiową. Uda ułóż równolegle do gruntu, ciężar opieraj na piętach. Z wydechem wróć do pozycji startowej. Powtarzaj parę razy.

Prostowanie biodra

Klęknij oraz podeprzyj się na przedramionach. Jedną nogę wysuń w kolanie. Unieś ją do czasu, gdy odczujesz napięcie w pośladku. Wytrzymaj parę sekund. Wróć do pozycji startowej. Powtarzaj parę razy.

Wypróbuj też trening pośladków z Mel B


Dodaj komentarz

Komentarze

marianna

2016-10-17 20:19:33


pupa jak kim kardashian... mmmm! moje marzenie!

OdchudzanieTreningi