Ćwiczenia na brzuch po porodzie

Ćwiczenia na brzuch po porodzie

Redakcja

2017-03-10

brak komentarzy

Wbrew stereotypom najlepszymi zajęciami na brzuch nie okazują siębrzuszki ! Brzuszki silnie obciążają i tak już przeciążony u kobiet po urodzeniu dziecka kręgosłup, a bardzo nie dają wymiernych rezultatów. Najefektywniejsze treningi na brzuch to treningi wielostawowe, złożone, angażujące dużo partii mięśniowych a także wykorzystujące brzuch jako mięsień stabilizacyjny.

Przykłady treningów 

Oto parę przykładowych treningów, które można robić również na sali treningowej jak także w domu:

  • wykroki z hantelkami;
  • przysiad z sztangą na barkach lub hantelkami w rękach;
  • przysiad z piętami umieszczonymi wyższej (jakieś 5 cm nad podłogą, przykładowo na książkach);
  • unoszenie nóg w leżeniu;
  • unoszenie nóg w zwisie na drążku lub na poręczach;
  • deska (ang. plank) w różnorodnych wersjach (boczna, przednia, na 1 nodze);
  • pompki;
  • scyzoryki.

Nie zapominajmy treningi nie sprawią, że luźna skóra na brzuchu zniknie. Wzmocnią one mięśnie proste i skośne brzucha, które poprawią jego kształt a także zdecydowanie napną warstwy cery polepszając jej gęstość a także jakość. Dla poprawy jędrności skóry najrozsądniej wybrać pływanie, można korzystać z także kremów oraz masaży.

Deska dla brzucha 

Definitywnie najskuteczniejszym ćwiczeniem na powrócenie mięśni brzucha do poprzedniego stanu okazuje się deska. Wykonujemy ją następująco: ustaw się w pozycji jak do pompki opierając się na przedramionach. Zablokuj miednice, zepnij mięśnie proste i skośne brzucha i pupy a także nie zapominaj, by nie wyginać nadmiernie odcinka lędźwiowego pleców. W owej pozycji pozostań od 30 – 90 sekund (w miarę możliwości zaleca się zwiększać moment) a także powtarzaj eno trening w 4 – 5 seriach z odprężeniem minuty między nimi. W szybkim okresie wywoła to, że nasz brzuch wróci do normy.

Powrót do postury sprzed ciąży okazuje się procesem trudnym a także przewlekłym, ale mimo wszystko możliwym do przeprowadzenia. Nie zapominajmy, że nieodzownym częścią okazuje się cierpliwość a także konsekwencja. Mnóstwo kobiet, które po ciąży chcąc wrócić do swojej normy zyskały choćby lepsze rezultaty aniżeli bezpośrednio przed porodem.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 294 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

OdchudzanieTreningi